Суспiльство

Україна, як і раніше, не перемагає корупцію

Україна, як і раніше, не перемагає корупцію

Україна зробила певний прогрес у плані боротьби з корупцією, проте її показники ще залишаються досить низькими.

Про це в п'ятницю в Брюсселі в інтерв'ю українських журналістів повідомив регіональний директор по Європі і Центральній Азії організації "Міжнародна прозорість" (Transparency International) Міклош Маршалл (Miklos Marschall).

За його словами, корупція в Україні залишається "дуже актуальною проблемою". "В останньому індексі корупції "Міжнародної прозорості" Україна отримала 2,6 пункти в діапазоні від одного до десяти. Десять - це країни з мінімальним рівнем корупції, один - з найгіршим. Таким чином, 2,6 - це досить поганий показник. Це - погана новина. Хороша - в тому, що цей показник покращав з 2,2, який був до того. Сподіваємося, що це завдяки політичним змінам", - сказав директор підрозділу організації, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, Маршалл повідомив, що Україна поліпшила свої показники в порівнянні з Росією. "В порівнянні з Росією Україна сьогодні виглядає навіть краще. У минулому Росія сприймалася як менш корумпована, ніж Україна", - підкреслив він.

Кажучи безпосередньо про ситуацію з корупцією в Україні, Маршалл відзначив, що висновки, зроблені цією міжнародною організацією, демонструють, що міліція і юридичний сектор асоціюється у населення як найбільш корумповані інституції, в яких необхідно вжити швидких заходів, "інакше довіру до влади буде втрачено". "Якщо цього не буде зроблено, цинізм превалюватиме, і реформи не будуть закінчені, люди не довірятимуть владі. Така ситуація в Україні. Ми всі сподіваємося, що влада і політичні еліти проведуть ці зміни в Україні", - підкреслив він.

Експерт також вважає, що перспективи членства України в Європейському Союзі є "фантастичним і ключовим зовнішнім тиском, який був успішним для проведення реформ в інших посткомуністичних країнах". "Це ж саме торкається і України. Я є переконаним прихильником того, що зусилля України в плані можливого приєднання до ЄС мають сенс, тому що прагнення людей приєднатися до Європи може бути ключовим, провідним чинником для реформ, як це було для інших, починаючи з Польщею і закінчуючи Румунією", - сказав Маршалл.

Він також виразив надію, що яким би не був уряд України, він виконає обіцянку Президента Віктора Ющенка в плані боротьби з корупцією.