Президент України Віктор Ющенко вважає, що на подальших етапах енергетичної співпраці України і Азербайджану можна говорити про поставки по нафтопроводу «Дружба» сирої нафти до Словаччини і Чехії для переробки на заводах «західноєвропейських партнерів», у тому числі і польських.
Про це український Президент сказав на прес-конференції в Баку за підсумками переговорів з Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у четвер.
«Ми вважаємо вінцем такого проекту» реалізацію будівництва нафтопроводу «Броди-Гданьськ» з виходом «на потенційно новий ринок каспійської нафти в Центральну і Східну Європи», - сказав Ющенко.
Президент України нагадав, що компанія «Укртранснафта» офіційно звернулася до Державної нафтової компанії Азербайджану (ДНКАР) з питання формування графіка можливих поставок нафти. За словами Президента, йдеться про поставку 4,5-5 млн. тонн сирої нафти і 600 тис. тонн технологічної нафти, яка б заповнила трубопровід «Одеса-Броди». Такий об'єм поставок сирої нафти сьогодні в змозі переробити два нафтопереробні заводи, які розміщені на нитці цього трубопроводу, - сказав Ющенко.
За словами Президента, перероблену азербайджанську нафту можна буде продавати через мережу заправних станцій «Укрнафти». «Ми готові знайти можливість запропонувати 600 автозаправних станцій, які сьогодні є у «Укрнафти», для спільної реалізації нафтопродуктів», - сказав Ющенко, передає «УНІАН».
Крім того, в інших сферах співпраці Україна вважає перспективною співпрацю в області поставок літаків. Так, в Україні складається сім моделей літаків, які відповідають усім сучасним вимогам, відзначив Ющенко.
Єдина система магістральних нафтопроводів «Дружба» — найбільший у світі нафтопровід. Побудований у радянські роки для транспортування нафти з Сибіру в країни Східної і Західної Європи, завдовжки — близько 5200 км.
Маршрут нафтопроводу проходить від Альметьєвська через Самару, Брянськ до Мозиря, потім розгалужується на 2 ділянки: північну ( територією Білорусі, Польщі і Німеччини) і південну ( територією України, Чехії, Словаччини і Угорщини).
Російський відрізок трубопроводу експлуатується компанією «Транснафта»; словацький — компанією Transpetrol, український – ВАТ «Укртранснафта».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом