В українському законодавстві немає норми, яка б висувала перед Верховною Радою вимогу розглядати питання щодо депутатів-сумісників у міжсесійний період.

Про це заявив перший заступник міністра Кабінету Міністрів України Олександр Лаврінович, коментуючи питання про термін, протягом якого Верховна Рада повинна припинити повноваження народного депутата у разі представлення відповідної заяви.

За його словами, парламент сам визначає, коли повинні бути розглянуті такі заяви. Зокрема, сказав він, Закон «Про статус народного депутата України» регламентує порядок розгляду питання в Регламентному комітеті Верховної Ради і ініціації подання в суд. Проте міжсесійний період, на думку Лавріновича, не входить у згаданий 20-денний період.

«Я не думаю, що політична ситуація або навіть зміна конституційної моделі в Україні може висувати перед Верховною Радою вимогу розглядати питання щодо депутатів-сумісників у міжсесійний період», – сказав він.

Лаврінович також відзначив, що депутат-сумісник не може примусити парламент негайно розглянути його заяву і обов'язково проголосувати. «Порядок денний сесії затверджується більшістю Верховної Ради, і ті рішення, які колегіально приймаються найвищим представницьким органом, не можуть бути предметом регламентації», - відзначив Лаврінович, передає «УНІАН».

В той же час, перший заступник міністра Кабінету Міністрів спростував тезу про те, що реєстрація заяви парламентарія про намір скласти з себе повноваження депутата прирівнюється до складання мандата.

«З юридичної точки зору момент втрати повноважень народного депутата наступає у момент придбання дії відповідної постанови Верховної Ради. Народний депутат повинен протягом 20 днів виявити свою волю, визначитися з місцем своєї роботи, а Верховна Рада ухвалюватиме відповідне рішення. Тобто, тут є суб'єкт, який повинен виявити волю, і є суб'єкт, який уповноважений ухвалювати рішення», – пояснив Лаврінович.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

367