Європейський Союз готовий почати переговори про нову розширену угоду з Україною, частиною якої буде угода про вільну торгівлю. Про це сказала сьогодні на засіданні прес-клубу МЗС України посол Фінляндії в Україні Лаура Рейніля.

«Чим швидше Україна стане членом Всесвітньої торгової організації, тим швидше можуть початися офіційні переговори відносно майбутньої угоди між ЄС і Україною», - сказала вона.

За словами Рейніля, Фінляндія сподівається, що під час її головування в ЄС буде підписано угоду про спрощення візового режиму і реадмісії, а також поглиблено енергетичну співпрацю з Україною на базі меморандуму про взаєморозуміння у сфері енергетики, підписаного в грудні минулого року. «Підписання угоди про спрощення візового режиму дуже реалістично», - відзначила посол. За її словами, залишається узгодити деякі питання, що стосуються реадмісії. Проте, сказала Рейніля, вона чула позитивні оцінки з цього приводу представників, як Євросоюзу, так і України, і тому сподівається, що під час переговорів наступного тижня це питання буде вирішено.

Посол також відзначила, що для фінського головування в ЄС нинішня осінь буде напруженою і нелегкою у сфері відносин між Євросоюзом і Україною. «На щастя, маємо добру основу для нашої співпраці», - сказала Рейніля, передає «УНІАН».

Вона відзначила, що в результаті вільних і справедливих виборів до Верховної Ради в березні цього року відбулося призначення демократичного уряду. Крім того, згідно з заявами українських лідерів, євроінтеграція відноситься до пріоритетів зовнішньої політики України.

За словами Рейніля, серед найважливіших подій у відносинах між Євросоюзом і Україною, які відбудуться восени цього року, є засідання Ради у співпраці, яке відбудеться 14 вересня в Брюсселі і в якому візьме участь Прем'єр-міністр Віктор Янукович, а також десятий саміт ЄС-Україна, який відбудеться 27 жовтня в Хельсінкі і в якому візьме участь Президент України Віктор Ющенко.

Посол також відзначила позитивну роботу місії ЄС на українсько-молдавському кордоні, відзначивши, що вона є зразком успішної і взаємовигідної співпраці між ЄС і Україною.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

339