Суспiльство

У Херсонській області необґрунтовано підвищили ціни на хліб

Голова Херсонської обласної державної адміністрації Борис Силенков офіційно повідомив голові правління найбільшого виробника хлібобулочних виробів в області - ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» - Борису Дурову, що підвищення цін на соціальні види хліба необґрунтовані.

Як повідомили в прес-службі Херсонської облдержадміністрації, про це говориться в офіційному листі, який направлений від голови обласної державної адміністрації на підприємство.

Зокрема, в ньому наголошується, що в першому півріччі 2006 року рівень рентабельності на ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» був на рівні 4,1%, при цьому рентабельність хліба – 3,8%, кондитерських виробів - 12,3%, а здоби – 13,8%. Також згідно з інформацією, якою володіє обласна адміністрація, рівень доходів на підприємстві зростає, передає «УНІАН».

У листі губернатор посилається на моніторинг Державної інспекції з контролю за цінами в області, який свідчить, що ціни на хліб з борошна вищого ґатунку і хліб з суміші виробництва ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» значно перевищують середні ціни по області і по Україні. Так, середня роздрібна ціна на хліб з борошна вищого ґатунку по області - 2,43 грн. за кг, на ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» - 2,62 грн., а хліб з суміші борошна першого ґатунку і житній коштує в області - 1,81 грн., на ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» - 2,16 грн.

Головне, наголошується в листі голови обласної адміністрації, що при зростанні тарифів на природний газ (на 30%), електроенергію (18,6%), собівартість продукції на підприємстві знизилася на 2,6%, при зменшенні матеріальних витрат на 13,3%. Ціни на зерно за півріччя поточного року істотних змін не зазнали.

Раніше голова правління ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» Дуров звернувся з листом до голови Херсонської обласної державної адміністрації, в якому проінформував про збільшення цін на хлібобулочні вироби підприємства з 1 вересня поточного року від 8 до 20 копійок, або на 10-14,5%.

Загальна частка ВАТ «Херсонський хлібокомбінат» на ринку хлібобулочних виробів в області – понад 30%.