Кабінет Міністрів України не займатиметься обговоренням проекту Закону "Про державні свята". Таку позицію виразив у неділю в Одесі віце-прем'єр-міністр з соціальних і гуманітарних питань Дмитро Табачник.

"Навіть якщо б мені запропонували внести зміни в перелік державних свят, я б відмовився це розглядати", - підкреслив Д.Табачник.

Раніше Міністерство юстиції України розробило нову редакцію законопроекту "Про державні свята України" і винесло його для обговорення на офіційному сайті відомства. В документі пропонується вважати державними святами історично вагомі дати. Зокрема, День Конституції України - з нагоди прийняття Конституції України 28 червня і Дня національної єдності 1 грудня. Також пропонується вважати святами 22 січня - День Соборності України, 9 березня - Шевченківський день, 9 травня - День Перемоги у Великій Вітчизняній війні і 16 липня - День проголошення державного суверенітету України.

В той же час пропонується вилучити з переліку державних свят Новий рік, Паску, Різдво Христове, Трійцю, Міжнародний жіночий день і День солідарності трудящих.

На сьогодні в Україні відсутня законодавча база, яка б визначала поняття "свято" і "державне свято". В Україні існує лише одне офіційне державне свято - День Конституції (свято встановлюється прямою нормою Конституції України, ст. 161 – ред.).

Українським Кодексом Законів про працю також визначено, що вихідними святковими днями в Україні є 1 січня - Новий Рік, 7 січня - Різдво Христове, 8 Березня - Жіночий день, 1-2 травня - День солідарності трудящих, Паска (квітень, травень, за місячним календарем), 9 травня - День Миру і Перемоги, Трійця - через 40 днів після Паски, 28 червня - День Конституції, 24 серпня - День Незалежності.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

610