Суспiльство

В Ужгороді виявлені транспортні порушення

Ужгородська транспортна прокуратура виявила грубі порушення законодавства на залізничних станціях “Мукачеве” і “Свалява”.

Як повідомили в Ужгородській транспортній прокуратурі, йдеться про невиробничий травматизм із смертельними наслідками, а також порядок розслідування і обліку таких випадків. За 7 місяців цього року прокуратурою зареєстровано 11 нещасних випадків на залізниці.

Як повідомив Ужгородський транспортний прокурор радник юстиції Олександр Кудільчак, на піднаглядних прокуратурі ділянках відбулося 8 смертельних випадків. Всього в Закарпатті зареєстровано 10 смертей на залізниці. Найбільш проблемними перегонами є Свалява-Чинадієве, Мукачеве-Ключарки, а із станцій - “Мукачеве” і “Свалява”. Більшість потерпілих знаходилася в стані алкогольного сп'яніння. В звітах прокуратури є також інформація про наїзд залізничного транспорту на працівника залізниці - монтера шляхів. Поблизу станції Ключарки Мукачівської дистанції шляху машиніст потягу сполучення Київ-Ужгород не зміг попередити наїзд на побачений «незрозумілий об'єкт жовтого кольору». Під'їхавши ближче, машиніст побачив людину, яка лежала на спині біля правої рейки і не рухалася. Проте екстрене гальмування не врятувало ситуації. Згідно з висновком судмедекспертів, причиною смерті монтера став гострий панкреатит на фоні важкого отруєння етиловим спиртом. Пошкодження колесами і частинами потягу відбулося вже посмертно.

Прокуратура звинувачує керівників залізничних підприємств у формальному проведенні профілактичних заходів безпеки, машиністів - у безвідповідальності і відсутності підвищеної уваги до шляхів чергових на станціях і провідників.