Національний університет «Києво-Могилянська академія» планує відкрити три філіали на Сході України і два - в Криму.
Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький.
За його словами, планується відкрити філіали академії у східних містах - Запоріжжя, Донецьку, Горловці і в Криму – в Бахчисараї і Севастополі.
Брюховецький відзначив, що у академії вже є чотири досвіди створення філіалів: два невдалих – у Харкові і Сімферополі і два вдалих – в Острозі і Миколаєві, на базі яких вже сформовані окремі університети.
За словами Брюховецького, в Бахчисараї планується відтворити кримсько-татарський університет, який був заснований в 1500 році, причому на сьогодні збереглися його приміщення. «Це буде унікальний кримсько-татарський університет Української держави», - підкреслив він. Брюховецький відзначив, що викладати в цьому навчальному закладі будуть чотирма мовами – українською, англійською, кримсько-татарською і російською. Він не виключив, що навчання в цьому вузі почнеться з наступного року.
Брюховецький також повідомив, що існують складнощі з створенням філіалу академії в Севастополі через те, що місцева влада не надає приміщення. За його словами, свого часу він підготував на ім'я екс-президента України Леоніда Кучми записку «про страшну ситуацію» в Криму, яка полягає в тому, що молодь Криму не інтегрується в Українську державу. На думку Брюховецького, в майбутньому проблеми в АРК виникнуть не через базування Чорноморського флоту Росії, а саме через неінтегрованість населення Криму до України.
Крім того, він повідомив, що сьогодні в автономії працюють без ліцензій близько 80 філіалів російських університетів. Брюховецький відзначив, що, за інформацією Міністерства освіти Криму, через лобіювання певних сил ці філіали неможливо закрити.