
Головна задача уряду - поліпшити в 2007 році фінансову ситуацію в аграрно-промисловому комплексі. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр, Міністр фінансів України Микола Азаров на зустрічі з головою Верховної Ради України Олександром Морозом, народними депутатами і членами уряду з приводу підготовки проекту бюджету на 2007 р.
За словами Азарова, під час підготовки проекту державного бюджету виник цілий ряд проблем, пов'язаних з фінансуванням агропромислового комплексу. На його думку, зусилля держави в попередні роки щодо стабілізації, нарощування об'ємів, поліпшення матеріально-технічної бази АПК не принесли очікуваного ефекту.
Азаров вважає, що проблеми, які існують у цій галузі, виникли не вчора. Потрібно їх визнати і шукати інші шляхи. «Можливо, не потрібно винаходити велосипед, а подивитися, що є в інших країнах», - сказав він.
Під час наради його учасники відзначали, що пільги з ПДВ для сільгосптоваровиробників не дали очікуваного результату, оскільки кошти осіли у посередників. Азаров підкреслив, що необхідно набратися мужності і перевести фінансові потоки так, щоб відбувалася безпосередня підтримка товаровиробників, а не посередників. Зокрема, в законопроекті про бюджет наступного року пропонується змінити механізм щодо ПДВ для АПК. Перший віце-прем'єр підкреслив, що не йдеться про те, що будуть зменшені пільги з ПДВ, а йдеться про те, що вони надаватимуться безпосередньо товаровиробнику.
Також, за словами Азарова, пропонується фінансування прямих державних програм з підтримки села, і не тільки товаровиробників, але і області машинобудування. При цьому Азаров піддав різкій критиці стан цієї галузі. Він висловив думку, що, можливо, було б доцільно купувати ліцензії і створювати СП для виробництва сільськогосподарської техніки. В той же час, він переконаний, що держава, в якій проводиться такий великий об'єм зерна, повинна мати своє машинобудування.
У свою чергу міністр агропромислової політики Юрій Мельник, виступаючи на нараді, відзначив, що не можна говорити про поганий стан АПК. За його словами, на сьогоднішній день вітчизняний ринок продовольства насичений продукцією власного виробництва, і рентабельність її з року в рік росте. Він підкреслив, що завдяки державній підтримці товаровиробників, завдяки спеціальному режиму оподаткування ПДВ, рентабельність виробництва минулого року складала 14,7%. Галузь стала експортно-спроможною і позитивне сальдо в АПК минулого року складало близько 650 млн. доларів.
Міністр відзначив, що не можна відмовлятися від допомоги товаровиробнику, а також ряду успішних державних програм у цьому напрямі. Мельник відзначив, що Міністерство з питань агрополітики просить виділити наступного року 12 млрд. грн. на цю галузь з певними пріоритетами за бюджетними програмами. У тому числі, на здешевлення вартості кредитів, отриманих у комерційних банках; на надання бюджетних кредитів Аграрного фонду для формування державного продовольчого резерву, здійснення товарної і фінансової інтервенції на ринку продовольства; на державну підтримку виробництва рослинництва і тваринництва; на часткову компенсацію вартості складної сільськогосподарської техніки.