Перспектива застрягти в ліфті вже не лякає пересічного киянина. Тим більше, якщо ліфт старий. У разі чого - натиснув кнопку, поговорив з диспетчером і команда ліфтерів вже в дорозі. Що цікаво, нові ліфти такими кнопками вже не оснащують. Тепер у них замість виклику диспетчера включається сирена.
Таким чином, мешканці будинку чують, що хтось потрапив у пастку і самі викликають допомогу. В таку безглузду ситуацію учора ввечері потрапив киянин Ігор Дармостук. «Коли я зайшов у ліфт і лише почав спускатися, він зразу ж якось підозріло захитався і різко пішов униз. Майже відразу він зупинився. Виявилося, я пролетів у ньому всього один поверх. Натиснув на кнопку зв'язку з диспетчером, але замість звичайного голосу якоїсь доброї тітки на весь будинок завила сирена. Довелося слухати її, поки співмешканці здогадалися, в чому справа, і викликали допомогу», - розказав потерпілий.
Десь через півгодини після цього прибув майстер і допоміг Ігорю звільнитися з пастки. Правда, поскаржитися майстру він так і не зміг, тому що той лаконічно відрізав - ліфти ламаються, тому що ви неправильно їздите. Що цікаво, ліфт, виготівником якого є фірма ЗАТ «ОТІС», встановили в червні цього року. Поки що він працював справно і мешканці вперше зіткнулися з диспетчером-сиреною. «Наша фірма є тільки виготівником. Коли ми одержуємо замовлення, там указуються можливості і вимоги до ліфтів і обладнання. Тобто замовник вирішує сам, чим буде оснащений ліфт, - пояснив генеральний директор ЗАТ «ОТІС» Михайло Пономаренко. - В даному випадку замовником є київський ЖЕК, який вирішив замінити диспетчера на сирену».