Суспiльство

Як кияни дітей до школи готують (ФОТО)

Як кияни дітей до школи готують (ФОТО)

Через два дні в українських школах продзвенить перший дзвінок. Напередодні цієї події журналісти ForUm’у поцікавилися, як кияни готують своїх дітей до Дня Знань.

З’ясувалося, що зібрати дитину в школу – задоволення не з дешевих. В магазинах, зрештою як і на шкільних ярмарках (яких, на щастя, в столиці вистачає), середня ціна форми для хлопчика-першокласника – 263 гривні, звичайні туфлі із штучної шкіри коштують 60 гривень. Якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина ходила в шкіряному взутті, за одну пару доведеться викласти від 150 гривень. Найдешевший сарафанчик для дівчинки коштує 89 гривень. Причому різноманітність кольорів і фасонів залишає бажати кращого. Звичайно ж, для занять фізкультурою необхідно купити ще й форму, яка в середньому коштує 90 гривень, і до якої необхідно купити спортивне взуття за 120 гривень.

А ось шкільне приладдя не так сильно вдарить по кишені батьків. Хоча це тільки на перший погляд. Купити набір звичайних кулькових ручок (4 штуки) можна за 7 гривень, пенал – за 12, зошит (12 аркушів) – за 40 копійок. А ось щоб дитина спокійно ходила на уроки малювання, необхідно викласти 12 гривень за набір фарб, 26 – за набір фломастерів, 17 – за кольорові олівці. Знову ж таки в середньому. Можна ще і крейду дванадцяти кольорів прикупити за 32 гривні 10 копійок, щоб асфальтові шкільні майданчики рябіли і радували своєю красою. Так, ще не треба забувати про рюкзак, куди все це приладдя можна скласти. Київські шкільні базари пропонують ранці за ціною від 32 гривень до 300. Як кажуть, на смак і колір...

В інтерв'ю кореспонденту ForUm’у киянка Ірина, мати двох дітей-школярів, розповіла про свою підготовку до 1 вересня. «Це ж просто кошмар якийїсь! Щоб одягнути дитину, потрібно витратити не менше 200 доларів, і це не рахуючи шкільних поборів на вічні ремонти», - обурювалася вона.

Ірина вважає, що ціни на шкільні товари просто астрономічні. «Чому для «молодшої школи» не робляться знижки, хоча б з урахуванням розміру одягу? Блуза 30-го розміру і 48-го апріорі не можуть бути на одному ціновому рівні!», - зауважила киянка.

Вона не впевнена, що цього року мер Києва Леонід Черновецький зробить першокласникам традиційний подарунок - набір з кількох зошитів і щоденника. А ось раніше такі подарунки робили. Та й Міносвіти відтепер буде економити на дітях! На «Букварях» вони бояться розоритися», - сказала співрозмовниця.

Щоправда, не всі дотримуються такої думки. Валентина Григорівна, бабуся першокласника, що прийшла на базар допомогти дочці у виборі шкільної форми для дитини, заявила, що кияни можуть собі дозволити готувати дітей до школи за такими цінами. «Я думаю, що не проблема зібрати дитину в школу. Для цього є всі умови», - додала вона.

На жаль, дізнатися, який попит на шкільні речі, у продавщиці одного із шкільних базарів, розташованого в центрі Києва, так і не вдалося. Пославшись на те, що спілкування з пресою проходить суто через адміністрацію найближчого універмагу, вона відмовилася розмовляти. Напевно, позначається вплив правлячих «сусідів», з якими, згідно з нововведеннями, журналісти можуть спілкуватися тільки через працівників прес-служби.

Втім, ціни цінами, а перше вересня за розкладом. Спорожнивши трохи гаманці, всі без винятку батьки із задоволенням вирушать проводжати своїх дітей в Храм знань.