Народний депутат 1, 2, 3 і 4-го скликань Тарас Стецьків позитивно ставиться до ідеї відкриття в Україні пам'ятника гетьману Івану Мазепі. Про це він заявив інтерв'ю кореспонденту ForUm’у.
«Це торжество історичної справедливості. А Вітренко протестує проти всього можливого. Вона жінка розумна, але вибрала такий політичний шлях», - відзначив він.
«Це добре, що у нас намагаються сприяти процесу становлення національної ідентичності», - заявив Стецьків.
За його словами, в Україні анафему на Мазепу ніхто не накладав. «Це зробили в Росії. Тому знімуть її чи ні - нас мало має цікавити, це їхня справа. Для нас він визначна історична постать».
Як раніше повідомляв ForUm, напередодні в Харківській області в селі Коломаки відбулося закладення каменя під будівництво першого в Україні пам'ятника гетьману Івану Мазепі. Сам пам'ятник планують відкрити 25 липня 2007 року в день 320-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України.
Прес-секретар Української Православної Церкви Московського Патріархату Василь Анісімов заявив, що пам'ятник не сприятиме об'єднанню української нації.
«Мазепа – спірна фігура, дуже суперечлива особа в історії, люди до нього ставляться по-різному. Установка такого пам'ятника не відповідає духу «універсалу», направленого на примирення», – сказав прес-секретар УПЦ.
На думку Анісімова, для частини населення України, Мазепа, зраджений Православною Церквою анафемі, символізує політика, який порушив свою клятву і виступив на стороні іновірців.
«Цей чоловік, в останню мить зрадив єдність Православ'я і виступив на стороні іновірців, за це він і був відлучений від Церкви», – нагадав прес-секретар УПЦ.
Українські опозиційні політики також вже висловили готовність організувати акції протесту проти відкриття пам'ятника Мазепі:
«Безумовно, ми зробимо свій мітинг, свій пікет, щоб заявити позицію», – заявила лідер Прогресивної соціалістичної партії України Наталія Вітренко. «Всі пам'ятники Мазепі, Чорноволу і героям Крут потрібно звезти в одне місце і відкрити там музей зрадників», – вважає лідер ПСПУ.