Суспiльство

В Криму влада скоротить учбові площі

Влада Криму замислилась про скорочення учбових площ у школах півострова, але ще не вирішила, для чого використовуватимуть звільнені класи. Про це сьогодні на прес-конференції в Сімферополі повідомив перший заступник міністра освіти республіки Володимир Каврайський.

Питання оптимізації мережі учбових закладів іншими словами – передачі частини шкільних класів під інші потреби, вже підіймалося в окремих містах Криму.

«Є таке поняття, як економіка освіти. Наївно говорити про те, що якщо в якійсь школі 5 класів і в кожному по 10 дітей, то класи повинні залишатися в такому складі», – вважає Каврайський.

За словами замміністра, абсолютно механічного підходу під час вирішення питання про ущільнення класів бути не повинно. Найбільша складність – змінити формулу розрахунку фінансування, оскільки зараз фінансування шкіл здійснюється, виходячи з кількості дітей, а не з величини учбових площ.

«Сільську школу, побудовану на 1170 місць з розрахунком на приріст населення, до якої ходять щонайбільше 300 чоловік, державі утримувати складно, тому що основні кошти, що затрачують на утримання освіти, напряму зовсім не зв'язані самою освітою, і включають підвезення дітей до шкіл, їх харчування, опалювання і ремонт будівель», – сказав Каврайський.

За його словами, найбільше класів порожніє в Керчі, де в 90-і роки був великий відтік населення.

Раніше питання оптимізації мережі шкільних учбових закладів Керчі підіймалося мером міста Олегом Осадчим. «Ми поставлені в умови жорсткої економії. В четвертому кварталі у нас не буде грошей на зарплату – ущільнити, скоротити учбові площі там, де це можна і потрібно, зробити – життєва необхідність», – визнавав Осадчий.

За останні 5 років в українських школах кількість першокласників зменшилася вдвічі. Такі дані раніше обнародувало Міністерство освіти. Урядовці пояснюють це низькою народжуваністю. Особливо боляче демографічна криза вдарила по селу – вимушено було закрито частину сільських шкіл.