Суспiльство

Ющенко відвідав «святе місце патріота»

Глава держави подякував жителям села Нагуєвичі за те, що вони бережуть пам'ять про Івана Франка, і відзначив, що музей-заповідник залишається "святим місцем для кожного патріота". Про це Президент України заявив під час відвідування музею-заповідника І.Франка на батьківщині письменника.

Як повідомляє прес-служба Президента, Віктор Ющенко відзначив роль Франка як видатного українського державника, порівнявши його з Михайлом Грушевським. "В кінці ХІХ століття і на початку ХХ століття так багато і так вдало про українську державу ніхто не говорив", - сказав глава держави.

Президент відзначив, що однією з головних тем творчості І.Франка як письменника була національна єдність і злагода: "Франко благав, просив бути українцями всієї рідної землі, а не українцем галицьким або буковинським".

При цьому Ющенко зосередився на викликах, які сьогодні стоять перед українською нацією і політичною елітою України. Це консолідація нації навколо ключових цінностей, серед яких українська мова, соборність держави, створення помісної православної церкви. Головним викликом для України на сьогодні Президент назвав європейську інтеграцію.

Ющенко висловив переконання, що Україна дасть гідну відповідь на ці питання. Він також підкреслив, що для цього необхідна добра воля всіх громадян, незалежно від того, який регіон вони представляють.

Глава держави оглянув музей-садибу батьків Франка і поклав квіти до пам'ятника письменнику. Крім того, в Нагуєвичах відбулася церемонія гасіння ювілейної поштової марки "150 років з дня народження Івана Франка". Ющенко поставив на ній штемпель і підписався на конверті.