Міста Нью-Йорк і Сан-Франциско почали використовувати систему моніторингу якості води, яка використовує як складову частина живу рибу - коропа.
Ця система була розроблена дослідницьким підрозділом Армії США - US Army Center for Environmental Health Research.
Принцип дії системи: вісім риб поміщаються в басейн для очищення води, яку використовують підприємства водопостачання. За рибами стежать датчики, які посилають сигнал комп'ютеру в разі, якщо поведінка коропів виходить за межі норми.
Наприклад подібне може статися, якщо у воду потрапили якісь забруднювачі або отруйливі речовини - короп починає судорожно шукати чисту воду і посилено "вентилювати" зябра. Отримавши подібне повідомлення, комп'ютер дає команду провести серію тестів якості води, і, якщо вода дійсно стала небезпечною, то подає сигнал тривоги.
Компанія IAC, що випускає ці пристрої, повідомляє, що загальний час перевірки займає менше години, а число допущених рибами помилок дорівнює нулю.
Метод використання тварин для виявлення отруйних речовин відомий протягом як мінімум сторіч. Наприклад багато гірників брали із собою в шахту маленьких пташок, які першими реагували на рудникові гази.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом