Голова Верховної Ради України Олександр Мороз висловлюється за повну перебудову роботи парламенту.
Про це мовиться в його статті, присвяченій до 15-ї річниці Незалежності України «Український парламентаризм: що далі?», яку розміщено на офіційному сайті Верховної Ради України.
На думку Голови парламенту, в основу такої перебудови можна було б покласти наступне: «Ідеологічно – це реалізація принципів Універсалу (національної єдності). Змістовно – забезпечення плану роботи Кабінету Міністрів на 5 років. Сподіваюся, що в ньому знайдуть повне відображення позиції унікального, на мою думку, документа – Угоди про створення парламентської коаліції». «Організаційно – реалізація плану законодавчих робіт комітетами Верховної Ради, її апаратом. Причому цей план означатиме, передусім законодавчо, юридичний супровід діяльності уряду, випереджаючи потреби і запити виконавчої влади. На практиці це повинно означати, що «робочими конячками» повинні стати всі депутати, що вони зобов'язані працювати ініціативно», - відзначає Мороз.
Він додав, що зовні це повинно було б виявлятися у високій явці депутатів під час пленарних засідань, у конструктивній професійній дискусії, де остаточна редакція нормативних документів знаходила б досконалість, а їх зміст відображав би загальні державні інтереси.
В той же час Мороз підкреслив, що за нинішніх умов «це може показатися ідилією, беручи до уваги погану традицію, в результаті якої десятки депутатів жоден законопроект не пропрацювали, суб'єктами законодавчої ініціативи фактично не були, виборці їх не знають, і створюється враження, що дехто з них забув про свій статус народного обранця”. За його словами, частіше такими «забудькуватими» бувають депутати-бізнесмени, які не можуть відірватися від своєї справи, і «у багатьох випадках, їм не слід ставати депутатами. Нинішня невизначеність вимушує їх шукати захисту в статусі депутата».
Мороз упевнений, що таку ситуацію необхідно змінити. По-перше, законодавчо відрегулювати статус ділової людини так, щоб вона не могла здаватися бідним родичем тих, хто нібито замість неї веде бізнес”, по-друге, гарантувати такий рівень правового захисту ділової діяльності, щоб “у бізнесмена не було необхідності шукати захисту в статусі депутата”.
Мороз у своїй статті велику увагу надав необхідності систематизації законодавчої діяльності і виведення її на новий якісний рівень.
«Використовуватиму всі повноваження керівника парламенту, щоб законодавча робота придбала якісно інший зміст», - відзначив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

347