Суспiльство

Україна відзначить 200-річчя Гоголя

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про святкування 200-річчя з дня народження Миколи Гоголя.

Як повідомляє прес-служба президента, Кабінету Міністрів доручено в двомісячний термін створити оргкомітет з підготовки і проведення святкувань і затвердити його персональний склад.

Уряд також повинен забезпечити розроблення оргкомітетом і затвердити план заходів з підготовки і святкування 200-річчя з дня народження письменника. В план необхідно включити зокрема проведення в Києві, Полтаві і Ніжині міжнародного наукового симпозіуму, присвяченого творчості М.Гоголя, і міжнародного театрального фестивалю за його творами у Києві; встановлення до 2009 року пам'ятних знаків, присвячених життю і діяльності письменника.

В план також повинні бути включені заходи з підготовки і видання у 2007-2008 роках семитомника творів М.Гоголя українською і російською мовами, бібліографічного покажчика і антології праць українських учених, присвячених творчості письменника; завершення реставраційно-ремонтних робіт в літературно-меморіальному музеї М.Гоголя у Великих Сорочинцях.

Крім того до 200-річчя з дня народження планується випустити ювілейну монету, поштову марку і конверт і провести спецпогашення поштової марки.

Кабінет Міністрів повинен також до 1 січня 2007 року розробити питання про створення в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області меморіального центру М.Гоголя.

Президент також дав відповідні доручення іншим органам виконавчої влади.