Усиновлення подружжям Шредерів десятимісячного хлопчика з дитячого будинку Санкт-Петербурга пройшло не без допомоги президента Росії Володимира Путіна.
Глава російської держави допоміг своєму старому другові екс-канцлеру Німеччини Герхарду Шредеру прискорити процедуру оформлення прийомної дитини.
У червні 2004 року Путін також допомагав Шредерам узяти на виховання трирічну Вікторію, яка до цього проживала в одному з петербурзьких дитбудинків.
За даними газети "Комерсант", Герхард і Доріс Шредер вивезли прийомного сина з Санкт-Петербурга 23 липня - цього дня вони відвідували місто. Видання відзначає, що про намір удочерити Вікторію німецький канцлер два роки тому особисто проінформував Володимира Путіна.
Подібний інтерес Шредерів до Санкт-Петербургу прес-аташе консульства Німеччини Коріна Гізе пояснює тим, що "вони добре знайомі з Петербургом", крім того, дружина екс-канцлера Доріс Шредер-Кепф давно бере участь у німецько-російських благодійних програмах допомоги дитячим будинкам.
Нагадаємо, що у Герхарда Шредера своїх дітей немає. Він одружився вчетверте на журналістці газети Bild Доріс Кепф і став названим батьком її 15-річної дочки Клари.
Обидва видання відзначають, що всиновлення російської дитини може врятувати "зіпсовану репутацію" Шредера у зв'язку з його рішенням очолити компанію North European Gas Pipeline (NEGP) - оператора будівництва і експлуатації Північно-Європейського газопроводу (ПЄГ). Цей проект був задуманий Шредером і Путіним, а колишній німецький канцлер активно лобіював розвиток ПЄГ в Європі.