Суспiльство

Нова реклама в Києві приводить до депресії і суїциду (ФОТО)

Нова реклама в Києві приводить до депресії і суїциду (ФОТО)

Вже декілька днів кияни обговорюють незвичайну соціальну рекламу, яка з'явилася на вулицях міста. Рекламні щити закликають боротися з наркотиками за допомогою риторичних питань «Мама, чому я помер» і «Мама, чому я потвора» (з нагадуванням, що у наркоманів не буває здорових дітей). Кияни обурені і шоковані такими жорстокими формулюваннями, а ось творці реклами пишаються своїм «дітищем».

Замовником акції виявилася Асоціація зовнішньої реклами України. Але навіщо людям, що заробляють на рекламі, самим її фінансувати?

«Таким чином ми хотіли показати, що соціальна реклама теж може розвиватися, привертати увагу, бо на неї зараз практично немає попиту», - пояснив виконавчий директор асоціації Роман Паламарчук. - Зараз ми ведемо переговори з київською владою і сподіваємося, що надалі вони підтримають нашу ініціативу, почнуть фінансувати такі проекти. Нинішня ж акція повністю зроблена за наші гроші».

Загальний бюджет акції - 80 тисяч доларів. В столиці розмістили 600 щитів. Більшість розміщена в таких районах як Троєщина і Борщагівка, які вважаються неблагополучними. Сюжети, до речі, відбирали на конкурсі. Боролися 7 рекламних агентств України. Остаточний варіант був вибраний голосуванням самих членів асоціації.

«Ми не консультувалися з психологами, оскільки вважали, що ніхто так добре не знає душу людини, як рекламіст, - упевнений Роман. - Ми пишаємося, що першими зважилися розмістити таку рекламу і готові отримати свою частку критики. Завдяки нашій провокації в суспільстві заговорили про цю проблему. Наша реклама нікого не залишає байдужим».

«Згідно з законом ми не маємо права втручатися в зміст реклами, яка вивішується на вулицях міста, ми можемо тільки висловлювати свою незгоду з наповненням, - сказав Віктор Кунц, директор «Київреклами» - Зміст узгоджується з головним управлінням у справах внутрішньої політики КМДА».

«Це убога і жорстока реклама, - вважає головний фахівець Київського міського центру у справах сім'ї і молоді Дмитро Альтман. - Називати дітей наркоманів потворами – тиск на їх прав. Реклама повинна бути не епатажною, а професійною і розумною. Ужастики малювати ми всі вміємо, проблему потрібно вирішувати іншими методами. На думку психолога, ці рекламні щити залишають відчуття безвихідності, вганяють місто в глибоку депресію. Люди з нестійкою психікою можуть навіть вирішити накласти на себе руки. Наркоманам необхідно показати, що у них є позитивна альтернатива, надія, а тут що показано? На тих людей, які то тільки подумують спробувати наркотики, залякування подіє, але ненадовго».

З його думкою згоден і доктор медичних наук Олег Чабан. «Якщо кожний наркоман щодня бачитиме таку рекламу, він впадає в депресію і, щоб втамувати її, почне вживати ще більше наркотиків».

Фото «Цензор.нет»