Міністерство вугільної промисловості має намір закривати вугледобувні підприємства з вичерпаними запасами вугілля. Натепер у сфері управління Мінвуглепрому є близько 15 шахт з вичерпаними запасами.
Масове закриття шахт почалося в кінці 90-х років ХХ століття.
Однією з причин закриття шахт є зниження їх рентабельності, велика глибина видобутку, вибухонебезпека та ін.
В січні Кабінет Міністрів вирішив ліквідувати 10 вугледобувних підприємств до грудня.
