Суспiльство

Військовослужбовці залишаться без житла?

Через недостатнє фінансування було зірвано виконання програми будівництва житла для військовослужбовців. Про це в інтерв'ю газеті «Народна армія» повідомив директор Департаменту будівництва Міністерства оборони України Дмитро Ісаєнко.

Як повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони, за його словами, «обсяги фінансування фактично зірвали виконання програми будівництва житла. Незважаючи на всі вжиті заходи, в Міністерстві оборони України продовжується загострення проблеми із забезпеченням житлом військовослужбовців і членів їхніх сімей».

За словами Ісаєнка, основною причиною цього є нестабільне фінансування будівництва і придбання житла з державного бюджету, оскільки уже третій рік підряд відомство практично не одержує коштів на будівництво в першій половині року, а основна їх частина надходить лише в останні місяці року.

Ісаєнко додав, що це створює військовим будівельникам серйозну проблему з виконанням затвердженого річного плану. Так, в поточному році на грудень передбачені витрати в сумі 704,2 млн. грн., або 55% річного ліміту асигнувань.

«Навіть не потрібно бути фахівцем, щоб зрозуміти, що за один зимовий місяць виконати більше половини річного плану будівництва і придбання житла неможливо”, - зауважив Ісаєнко.

Він також повідомив, що за сім місяців поточного року за програмами будівництва і придбання житла для військовослужбовців Міноборони було профінансовано лише 20% річного ліміту.

«Такий обсяг фінансування фактично зірвав виконання програми будівництва житла. І лише особисте втручання в цю проблему керівника оборонного відомства Анатолія Гриценка дало можливість за цей період замовникам військового відомства збудувати і отримати за договорами пайової участі і придбати 1 тис. 330 квартир», - зазначив Ісаєнко.

Він наголосив, що через брак коштів Департамент будівництва був вимушений скоротити обсяги більш дешевого власного житлового будівництва і збільшити обсяги закупівлі значно дорожчого житла через аукціонні торги з отриманням квартир у 2006-2007 роках. «Ми були вимушені уточнити план-завдання на поточний рік. Тепер він становить 4 тис. 515 квартир», - констатував Ісаєнко.

Воднораз він повідомив, що для вирішення проблем будівництва житла для військових в Міноборони були розроблені і впроваджуються антикризові дії. «Основним напрямком цих дій є збільшення надходжень коштів до спеціального фонду держбюджету», – зазначив він.

Ісаєнко додав, що було запроваджено ефективний і прозорий механізм пошуку потенційних інвесторів для загальної забудови на умовах пайової участі. За його словами, цей механізм дозволив лише в другому кварталі отримати близько 150 млн. грн.

Крім того Ісаєнко наголосив, що за сім місяців ціна на житло підвищувалася тричі. «Недавнє підвищення Мінбудом опосередкованої вартості житла дуже негативно позначається на загальній кількості побудованих для військовослужбовців квартир», - додав він.

За словами Ісаєнка, за офіційним повідомленням Мінбуду, фактичне узагальнене зростання вартості будівництва житла у 2006 році в цілому по країні за один квадратний метр загальної площі житла становило: з 1 січня – з 2 тис. 63 грн. до 2 тис. 717 грн., або на 31,7 %; з 1 квітня - до 2 тис. 783 грн., або на 2,4 % за перший квартал, і з 1 липня - до 2 тис. 856 грн., або на 2,6 % за другий квартал.

Ще одним чинником, що негативно вплинув на закупівлю житла, Ісаєнко назвав введення в дію в квітні поточного року нової редакції Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», оскільки цим законом не був чітко визначений порядок обнародування інформації. Через це закупівля житла з початку року Міністерством оборони фактично не здійснювалася.

«УНІАН»