У п'ятницю комітет ООН з ліквідації расової дискримінації (CERD) розгляне ситуацію в Україні з дотриманням прав ромів, повідомляє прес-служба Європейського центру з прав ромів (ЄЦПР).
Інформація про "критичну ситуацію, пов'язану з порушенням прав ромів в Україні" надійшла в ООН від Європейського центру з прав ромів.
ЄЦПР звертає увагу ООН на "кількість проблемних місць в законодавстві, політиці і практиці" України щодо прав ромів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
В матеріалах, наданих ЄЦПР, містяться "свідоцтва про расову дискримінацію ромів в різних секторах суспільного життя". Зокрема вказується на відсутність доступу ромів до "соціального обслуговування, забезпечення працею і освіти", а також "відсутність толерантності і... ворожість, розпалювану засобами масової інформації". "Відсутність будь-якого зрозумілого антидискримінаційного законодавства в Україні фактично унеможливлює для жертв дискримінації використання закону для того, щоб захистити справедливість", - говориться в коментарях ЄЦПР.
Водночас, як повідомляє ЄЦПР, уряд України надав комітету ООН свій офіційний звіт, в якому вказується, що "звинувачення щодо утисків ромів в їхніх громадянських правах є практично безпідставними". У звіті також наголошується, що у багатьох випадках роми не дотримують основних норм поведінки і порушують закони громадського порядку. Зокрема роми-батьки "не намагаються надати своїм дітям освіту, навіть початкову", зазначається в документі.
Питання про дотримання прав ромів в Україні уже розглядалося в ООН у 2001 році. "Занепокоєння CERD після слухань про умови життя ромів України було проігноровано або не мало конкретних результатів за п'ять минулих років", - говориться в повідомленні прес-служби ЄЦПР.
Як раніше повідомив заступник директора Європейського центру з прав ромів Клод Кан, за офіційною статистикою в Україні проживає 46 тис. ромів, а за неофіційною - від 200 до 300 тис. ромів.
Всього в Україні проживає 130 національностей.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом