Численні комп'ютерні моделі передбачали різні зміни антарктичного клімату, пов'язані з глобальним потеплінням. Один з очікуваних ефектів – посилення снігопадів. Втім, всупереч цим передбаченням, дослідження Ендрю Монагана з університету Огайо і його колег з різних країн показало, що за останні півстоліття змін опадів в цьому регіоні не сталося.
Учені проводили дослідження західного антарктичного льодовикового щита, що закриває переважно морську поверхню, і більш тонкого східного льодовикового щита, що накриває безпосередньо саму поверхню континенту.
Останніми роками було зареєстровано, що всі ці покриви тануть швидше, ніж це відбувалося раніше. Деякі дослідники наводили докази зв'язку цього явища із всесвітнім потеплінням, що приводить також до більш частого відколювання айсбергів від узбережжя континенту, повідомляє «Мембрана».
Крім танення льоду потепління також повинне викликати і зміни атмосферних характеристик, що своєю чергою повинно приводити до посилення снігопадів.
Проте точне вимірювання сніжного покриву, що формувався останні 50 років, привело до несподіваного результату. Виявилося, що ні в масштабі років, ні десятиріч неможливо виділити змін рівня опадів Антарктики.
Як говорить сам Монаган, "статистично значущої тенденції в зміні товщини сніжного покриву за цей період часу немає".
Чому ж дані цієї роботи, опублікованої в новому номері Science, так різко розходяться з існуючими моделями, дослідники не пояснюють.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом