Суспiльство

Цей день в історії

Цей день в історії

В Україні закрили витверезники, в Росії - затонув «Курськ».

Сьогодні Міжнародний день молоді. В Зімбабве День армії.
В Росії День військово-повітряних сил. День поминання моряків, які загинули на АПЧ "Курськ", проходить на кораблях Тихоокеанського флоту. Північна Ірландія відзначає День оранжистів. В Таїланді День королеви. Крім того, сьогодні можна відзначити 155 років швейній машинці Зінгер.

Цей день в Історії України: В 1933 році відбувся перший матч футбольної збірної України (з Туреччиною). А в 1999 Україною ухвалено рішення про закриття всіх витверезників.

Затонув атомний підводний човен «Курськ». 12 серпня 2000 року два американські підводні човни і норвезький інститут сейсмічних досліджень зареєстрували два потужні вибухи в Баренцовому морі. В точці з координатами 69 градусів 40 хвилин північної широти і 37 градусів 35 хвилин східної довготи затонув атомний підводний човен «Курськ». На його борту знаходилося 118 чоловік. Не дивлячись на те, що офіційну версію загибелі крейсера названо, питань про причини аварії, як і раніше, більше, ніж відповідей. Напередодні другої річниці трагедії урядова комісія і Генпрокуратура оприлюднили свої висновки. "Катастрофа сталася внаслідок вибуху торпеди усередині торпедного апарату і подальшого розвитку вибухового процесу в бойових зарядних відділеннях торпед", - сказано у висновку Генпрокуратури. Кримінальну справу закрито, винних не виявилося.

Американські експерти схильні вважати, що причиною катастрофи стала слабка підготовка особового складу "Курська", внаслідок чого екіпаж не зміг виконати необхідний маневр.

Ще однією екзотичною версією була гіпотеза про диверсію, в результаті якої внаслідок детонації вибухового пристрою відбулася розгерметизація корпусу підводного човна, який привів до затоплення субмарини.

Російські військові до висновків урядової комісії, борючись за честь мундира, наполегливо наполягали на зовнішньому чиннику: зіткнення субмарини з іншим плавучим об'єктом - підводною міною часів II світової війни чи іншим підводним човном.

Православні: Андроник, Валентин, Герман, Іван, Лука, Максим, Олімпій, Сила (Силуян).
Католицькі: Клара, Інокентій, Юліан.

Цього дня:

1323 Після тридцяти років війни Новгорода і Швеції між ними укладено Ореховський мир.

1479 В Москві освячено Успенський собор, який будувався чотири роки під керівництвом італійського архітектора Арістотеля Фірованті. Собор був споруджений на місці першого кам'яного собору Москви, побудованого в 1326-27 рр. під час правління Івана Калити, і зводився за зразком Успенського собору XII століття у Володимирі.

1792 Катерина II затвердила вирок російському публіцисту і видавцю І. Новикову – 15 років в'язниці.

1824 Поета Олександра Пушкіна вислано з Одеси. Він створює кращі свої твори. В 1826 Микола I викликав його до Москви і зняв з нього опалу.

1896 На річці Клондайк (Аляска) знайдено золото.

1917 (30 липня за ст. ст.) В Кирико-Улітовській церкві Вологодського повіту повінчалися Зінаїда Райх і Сергій Єсенін.

1988 На американські екрани вийшов фільм Мартіна Скорсезе "Остання спокуса Христа", який ще до виходу у світ придбав скандальну репутацію і викликав протести релігійних організацій. Ще більш галаслива кампанія, включаючи заяву патріарха Московського і всія Русі Алексія II і мітинги громадян, пройшла в Росії, коли в листопаді 1997 року фільм був показаний на каналі НТВ.

12 серпня народилися:

1803 Володимир Одоєвський (1803(30.07 ст. ст.)-1869), письменник, музикант, вчений, журналіст. Вже в похилі роки Одоєвський вивчав стенографію, цікавився тюремною реформою. Один з останніх нащадків Рюриковичів.

1831 Олена Блаватська (1831-8.5.1891), окультна письменниця, засновниця Теософського товариства («Таємна доктрина», «Викрита Ісіда»).

1881 Сесіль Блаунт Де Мілль (1881-21.1.1959), американський кінорежисер, творець кінокомпанії «Парамаунт пикчерз», володар двох «Оскарів».

1887 Ервін Шредінгер (1887-4.1.1961), австрійський фізик, творець квантової механіки. За розробку теорії руху мікрочастинок - хвильової механіки - в 1933 році був удостоєний Нобелівської премії разом з Полем Діраком.

1930 Джордж Сорос, американський мільярдер-філантроп угорського походження.

1962 Андрій Олексійович Соколов, актор театру і кіно ("Маленька Віра").