В результаті дослідження, проведеного біологом Скоттом Шаффером і його колегами з Каліфорнійського університету, несподівано з'ясувалося, що сірі буревісники є рекордсменами живого світу за відстанню переміщення під час міграції.
Шаффер разом із співробітниками прослідили шлях переміщення сірих буревісників, які мігрували між узбережжям Нової Зеландії, Аляски, Каліфорнії і Японії. Для цього вчені використовували спеціальні радіомаячки вагою 12 грамів, які збирали основні дані — температуру, висоту польоту, положення птахів і тому подібне, повідомляє «Мембрана».
Моніторинг проводився протягом двохсот днів. Яким же було здивування дослідників, коли вони нанесли маршрути переміщення птахів на карту і дізналися, що під час міграції відстань перельоту буревісника в середньому становить близько 64 тисяч кілометрів!
Таким чином, виходить, що це найбільший шлях міграції з усіх, будь-коли зафіксованих у тварин за допомогою точної електронної техніки.
З’ясувалося також, що лінії перельоту нагадують гігантські вісімки над Тихим океаном, тобто птахи зовсім не облітають його, як біологи вважали раніше. Така незвичайна форма шляху пов'язана з багатьма чинниками, серед яких найістотніші – це джерела їжі, температура і навіть линька.
В екваторіальній області птахи переміщаються найшвидше, пролітаючи до тисячі кілометрів на добу.
Коментуючи своє дослідження, учені зазначили, що їхня робота повинна допомогти у вивченні не тільки особливостей поведінки птахів, але й динаміки океанських екосистем.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом