
«Ми проводили попередні консультації з політичними партіями, які увійшли до коаліції Верховної Ради і досягли певних домовленостей», - зазначив прем’єр-міністр України Віктор Янукович, коментуючи питання щодо інтеграції України до НАТО, повідомили ForUm’y у прес-службі уряду.
За його словами, уряд України не відмовляється від Плану дій щодо членства (ПДЧ) у НАТО, але тимчасово переносить ухвалення остаточного рішення з цього питання на період, коли буде досягнуто більшого рівня інформованості населення про НАТО в процесі консолідації суспільства.
«Ми домовилися про те, що Уряд України підтверджує свою прихильність розвитку відносин з НАТО на основі існуючої нормативно-правової бази: щорічних Цільових планів Україна–НАТО, а також інтенсифікованого діалогу щодо членства України в Північноатлантичному Альянсі», - зазначив прем’єр.
«Ми вважаємо, що ці формули взаємин дали і продовжують давати реальну користь для України, а їхні можливості сьогодні ще остаточно не вичерпані. Ми виходимо з того, що подання заявки щодо ПДЧ буквально за кілька днів після завершення важкої політичної кризи в країні може призвести до появи нових суспільних і політичних розколів. Такий крок привів би до розхитування основ урядової коаліції ще до того, як дана коаліція зможе отримати перші відчутні результати своєї діяльності. На нинішньому етапі з точки зору політичної стабільності в країні більш плідним було б зосередити зусилля на реалізації положень Універсалу національної єдності, в тому числі, пункту щодо співробітництва з НАТО», - підкреслив Янукович.
«Тому, утримуючись від негайного подання заявки про приєднання до Плану дій щодо членства, ми маємо намір використовувати часовий проміжок, що відкривається, для роботи з реального зближення з НАТО, проведенню необхідних реформ, виконанню рекомендацій, які вже надані Альянсом», - йдеться у заяві голови уряду.
Янукович висловив упевненість в тому, що остаточну відповідь на діалог, який триватиме протягом наступних кількох років в українському суспільстві щодо вступу України до НАТО, дасть загальноукраїнський референдум з цього питання.
«Що стосується уряду, ми найближчим часом обговоримо питання виконання Міністерством закордонних справ й іншими відомствами програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на найближчі роки», - зазначив прем’єр-міністр.
Як повідомляли раніше ЗМІ, Посол США в Україні Уільям Тейлор заявив на прес-конференції у Донецьку: “протягом наступних декількох років, українці будуть дебатувати, обговорювати «за» і «проти» щодо вступу України в НАТО. І відповідно до Універсала через кілька років повинен відбутися референдум з цього питання. Я вважаю, що це правильний шлях рішення цього питання. У кінцевому рахунку, ні американці, ні європейці, ні росіяни не повинні вирішувати це питання. Це питання повинні вирішувати тільки українці”.