Сьогодні неможливо скасувати рішення про політичну реформу. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ForUm’у висловив політолог, директор Українського філіалу Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Малинкович.
За його словами, поправка, внесена парламентом 4 серпня в Закон про Конституційний Суд, відповідно до якої КС не має права проводити ревізію законів про внесення поправок в Конституцію України від 8 грудня 2004 року, мало що міняє.
«Хоча формально вона дає привід обговорювати цю тему: можна чи ні КСУ торкатися питання про політичну реформу. Але проблема в тому, що реально цього не буде. Президент не зможе отримати більшість, навіть якщо буде поставлено питання про правомірність ухвалення рішення по конституційній реформі. І він не піде на це», - зауважив політолог.
Малинкович наголосив, що Представник Президента України в Конституційному Суді Володимир Шаповал свого часу говорив, що КСУ в принципі не може переглядати питання про Конституцію, оскільки його завдання - розглядати ті або інші рішення, законодавчі акти, відповідають вони Конституції чи ні, а не розглядати відповідність Конституції самої собі. «Це дуже складний казус. І він сам вважав, що це неможливо. Сьогодні він трошки поміняв свої погляди», - зазначив Малинкович.
Політолог вважає, що представники різних політичних сил будуть намагатися чинити тиск на суддів КСУ. «Це у нас звичайне явище. Така наша традиція. І не секрет, що судді по суті йшли від певних політичних сил. Судячи з усього, у прихильників Ющенка більше своїх людей в Конституційному Суді, але, сподіваюся, недостатньо для того, щоб КСУ міг ухвалювати ті рішення, які могли б згорнути політичну реформу. Баланс на користь Ющенка, але не настільки виражений, щоб він міг диктувати свою політичну лінію», - пояснив Малинкович.
Раніше ForUm повідомляв, що в інтерв'ю газеті "Дело", опублікованому у вівторок, Представник Президента України в Конституційному Суді Володимир Шаповал заявив, що внесення парламентом поправок в закон про КС не позбавляє суд права розглядати законність процедур затвердження політреформи.
Він нагадав, що згідно зі статтею 152 Конституції закони та інші правові акти за рішенням КС визнаються неконституційними повністю або в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції або якщо була порушена встановлена Конституцією України (а не законами) процедура їх розгляду, затвердження або набрання ними чинності.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом