Суспiльство

До Новоросійська прибув український корабель

Сьогодні, 1 серпня, у російському порту Новоросійськ розпочинається серпнева активація Чорноморської групи військово-морського співробітництва “Blackseafor”, до якої входять кораблі військово-морських сил країн басейну Чорного моря - Болгарії, Російської Федерації, Румунії, Туреччини та України. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Міноборони.

Від Військово-Морських Сил Збройних Сил України в активації бере участь корабель управління “Славутич”, яким командує капітан 2-го рангу Станіслав Ковальов.

Як наголосив на урочистому шикуванні екіпажу корабля перед відходом з порту Севастополь до Новоросійська командувач Військово-Морських Сил ЗС України віце-адмірал Ігор Тенюх, українські моряки презентуватимуть Військово-морський прапор на навчанні флотів країн басейну Чорного моря, що зобов’язує їх бути професійно підготовленими, виконувати завдання шостої активації на високому рівні, отримувати та використовувати досвід взаємодії під час проведення міжнародних заходів та сумісних дій кораблів у морі.

Командувач українського військового флоту передав особовому складу корабля управління “Славутич” привітання від начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Сергія Кириченка з побажаннями успіхів у здійсненні бойових вправ та тренувань з’єднання “Blackseafor”.

Відповідно до плану чергової активації Чорноморської групи військово-морського співробітництва, 5 серпня у порту Новоросійськ командування з’єднанням буде урочисто передано від румунської сторони російській. Під час перебування в порту екіпажі кораблів “Blackseafor” здійснять візит до командування Новоросійської військово-морської бази та адміністрації міста, проведуть низку тренувань, зокрема, продемонструють силовий захист на борту корабля, що охороняється, та роботу оглядової команди.

Після цього з Новоросійська кораблі Чорноморської групи військово-морського співробітництва вийдуть в море і візьмуть курс на український порт Севастополь.

Передбачено, що під час переходу морем екіпажі кораблів проведуть навчання з протимінної оборони, плавання в ордерах, тактичного маневрування, вогневої підтримки, сигналоутворення і зв’язку, спостереження за цивільними судами та літаками, передачі вантажу, перехоплення та догляду судна-порушника, евакуації мирного населення, надання допомоги кораблю, що потерпає від лиха, а також рятування людини, яка опинилася за бортом.