Рада Безпеки ООН прийняла в понеділок резолюцію по Ірану з вимогою відновити мораторій збагачення урану до кінця серпня. В іншому випадку Тегеран може зіткнутися з санкціями.
"За" проголосували представники 14 країн, "проти" - один Катар. Таким чином, міжнародне співтовариство вперше поставило Іран перед дилемою: виконати вимоги або зіткнутися з загрозою санкцій.
Тегеран наполягає на тому, що його ядерна програма носить виключно мирний характер і направлена на задоволення енергетичних потреб країни. США і їх союзники підозрюють Іран у таємній розробці ядерної зброї, дослідження з якої, як вважається, ведуться останні 18 років.
У документі Радбез вимагає від Ірану "припинити всю діяльність, що має відношення до збагачення (урану - прим. ред.), включаючи дослідження і промислові розробки" до 31 серпня. Інакше рада залишає собою право застосувати "належні заходи" згідно з статтею 41 розділу 7 статуту ООН, що передбачає введення економічних санкцій, передає “Newsru.com” з посиланням на Reuters .
Резолюція, що отримала номер 1696, була внесена на розгляд РБ ООН Великобританією, Францією і Німеччиною. Берлін не має місця в РБ ООН, але нарівні з Лондоном і Парижем брав участь у переговорах з Тегераном по іранському ядерному досьє.
Раніше лідери Ірану заявляли, що дадуть остаточну відповідь на пропозиції міжнародної "шестірки" до 22 серпня . Проте, оскільки Тегеран так і не дав відповіді на ці пропозиції глави МЗС "шестірки" ухвалили рішення повернути іранське "ядерне досьє" в Раду Безпеки ООН. Президент Ірану Махмуд Ахмаді Нежад заявив, що його країна не відмовиться від ядерної програми, яку Тегеран вважає невід’ємним правом, не дивлячись на рішення повернути іранське досьє на розгляд Ради Безпеки ООН.
В середині липня іранське керівництво ухвалило рішення відкинути попередні умови, що містяться в пропозиціях "шестірки" з урегулюванню кризи навколо ядерної програми Ісламської республіки. "В пропозиціях Заходу є дві попередні умови, вони торкаються припинення ядерної програми і необхідностс відповіді Ірану на питання ради управляючих МАГАТЕ. Іранське керівництво прийшло до висновку не приймати ці умови європейців", - повідомив Абдолреза Рахмані-Фазлі, заступник керівника іранської ядерної програми Алі Лариджані.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом