Дистрикт Галичина і нейтралітет шведів.

В Україні сьогодні відзначають День Військово-Морського Флоту. В Росії святкують День тилу Збройних Сил Російської Федерації Встановлений наказом міністра оборони РФ від 7 травня 1998 р. В Анголі День збройних сил. В Беніні День незалежності. В Китаї День народження Народно-визвольної армії. В Швейцарії День заснування Конфедерації. Відстоюючи незалежність від австрійських Габсбургів, швейцарські лісові кантони Швіц, Урі, Унтервальден 1 серпня 1291 уклали «вічний союз», що заклав основи Швейцарської конфедерації , фактично, самостійної держави в рамках «Священної Римської імперії».

1 серпня 1941 року німцями був створений дистрикт (округ) Галичина з центром у Львові, який в цей же день був приєднаний до Генеральної Губернії. Окрім Галичини, в Генеральну Губернію входили ще п'ять округів: Краків, Радом, Люблін, Варшава. Генеральне Губернаторство з столицею в Кракові як тип німецької окупаційної влади був встановлений указом Гітлера 12 жовтня 1939 року. Генеральне Губернаторство було окремою правовою, фінансовою, податковою складовою Німеччини. На чолі дистрикту стояв губернатор, Галичину очолював доктор Ляш. У дистрикти (області) входили повіти на чолі з старостою. Повіти ділилися на громади. На чолі них стояв війт. Він разом з радою, в яку входили 5-10 місцевих жителів, вирішував поточні справи. В окрузі Галичина українці становили 70% населення. Їх було близько 5 мільйонів людей, у тому числі один мільйон католиків і калакутів (українців Підляшшя і Холмщини, що змінили свою національність на польську). В Галичині панував поліцейський режим, включаючи повну заборону на політичну діяльність українців. Все ж таки цей режим (в порівнянні з іншими українськими землями) був тут менш суворим. Головну роль в репресіях проти підпілля ОУН на Галичині відігравала таємна державна поліція фашистської Німеччини (гестапо).

З самого початку війни німецька політика відносно України була окупаційною. Українські землі були розділені на чотири частини. Окрім дистрикту Галичина, німці з 20 серпня 1941 року заснували Райхскомісаріат Україна, тобто територія під прямим військовим управлінням німців. Частина земель була під румунським управлінням (Північна Буковина, частина Бессарабії і Трансистрія (територія між Дністром і Бугом). Закарпаття з 1939 року перебувало під окупацією Угорщини. В кожній з цих частин окупаційний режим мав свої відмінності, але всюди українські національно-визвольні сили боролися з новою владою.

Православні: Дій, Макріна, Міліца, Пасій, Роман, Серафім, Степан, Стефан.
Католицькі: Альфонс, Марія, Петро, Юстина.

Цього дня:

1774 Англійський учений Джозеф Пристлі вперше отримав чистий кисень.

1780 Швеція оголосила про свій постійний нейтралітет.

1793 У Франції введена метрична система заходів і терезів, що стала основою для єдиної світової системи.

1822 Російський імператор Олександра I підписав рескрипт "Про заборону таємних товариств і масонських лож". У молодості цар сам був "вольним каменярем", і метою рескрипту була боротьба не з ложами, а з таємними товариствами (майбутніми декабристами), про діяльність яких стало відомо органам політичного розшуку.

1919 В Угорщині повалена проголошена в березні радянська республіка.

1936 Чергові Олімпійські ігри відкрив у Берліні Адольф Гітлер.

1939 Відкрилася Всесоюзна сільськогосподарська виставка (ВСНГ). До війни працювала по декілька місяців на рік. Після початку війни на ній знімався фільм "Свинарка і пастух". Відновила роботу в 1949 році, а ще десять років опісля була перейменована у Виставку досягнень народного господарства (ВДНГ). Всі ці роки ВДНГ була після Червоної площі самим відвідуваним місцем столиці. З 1991 року припинила своє існування і перетворилася на Всеросійський виставковий центр.

1939 Заснована медаль "Золота Зірка" Героя Радянського Союзу.

1953 Швейцарський вчений Огюст Піккар разом з сином Жаком закінчив будівництво батискафа "Трієст", на якому в 1960 році Жак спуститься на дно Маріанської западини на глибину 10916 м.

1975 У Хельсінкі керівниками 35 держав підписаний Заключний акт Наради з безпеки і співпраці в Європі, що підтвердив непорушність кордонів у Європі, що містив цілий звід принципів міждержавних відносин в умовах мирного співіснування, включаючи так звану "гуманітарну корзину".

1 серпня народилися:

1744 Жан Батист П’єр Антуан Ламарк (1744-18.12.1829), творець еволюційної теорії, попередник Чарльза Дарвіна. Разом з німецьким природодослідником Готфрідом Рейнхольдом Тревіанусом ввів термін "біологія".

1819 Герман Мелвілл (1819-28.9.1891), американський письменник ("Мобі Дік").

1870 Ілля Іванович Іванов (1870-20.3.1932), біолог-тваринник, який розробив метод штучного запліднення домашніх тварин і організував в 1901 році перший Дослідний пункт штучного запліднення коней в селі Долгом Орловської губернії.

1885 Георг Де Хевеши (1885-5.7.1966), угорсько-шведський хімік, Нобелівський лауреат 1943 року "за роботу з використання ізотопів як мічені атоми при вивченні хімічних процесів".

1922 Олексій Глазирін, актор («Білоруський вокзал», «Вій»).

1923 Валентина Михайлівна Леонтьєа, диктор телебачення, ведуча програм "На добраніч, малята» "В гостях у казки", "Від щирого серця", народна артистка СРСР.

1934 П’єр Рішар, французький кіноактор.

1936 Верб Сен-Лоран, французький кутюр’є.

1948 Івар Кальнинш, латиський актор.

1951 Томмі Болін (1951-4.12.1976), американський гітарист, що змінив в Deep Purple Річи Блекмора і записався на диску Come Taste Band.

1971 Поліна Кутепова, актриса («Орел і решка», «Настя»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

647