Міністерство закордонних справ України ініціювало вивчення питання про можливі формати участі нашої держави в міжнародних силах з підтримання миру на півдні Лівану в разі ухвалення рішення про їх направлення з боку ООН. Про це повідомили в прес-службі МЗС.


За даними прес-служби, це може бути як в рамках контингенту ООН (так звані „голубі каски”), так і багатонаціонального контингенту під мандатом Ради безпеки ООН (наприклад під командуванням НАТО або ЄС).


З метою вивчення всіх аспектів можливої участі України в міжнародній операції в Лівані 25 липня в МЗС України відбулася міжвідомча нарада під головуванням заступника міністра закордонних справ України Юрія Костенка за участю представників Міністерства оборони України і Ради національної безпеки і оборони України, повідомляє «УНІАН».


Як відзначили в прес-службі МЗС, розглядається тільки можливість участі нашої держави в операції з підтримання (не встановлення) миру в разі ухвалення відповідної резолюції Ради безпеки ООН.


Враховуючи чутливий і складний характер операції, сьогодні найбільш доцільною вважається участь українського персоналу, а не контингенту. Тобто, пояснюють в МЗС, йдеться про участь в невійськовій частині операції, через залучення до відновлення об'єктів інфраструктури, забезпечення транспорту, виконання поліцейських функцій, навчання військових інструкторів і спостерігачів тощо.


Основними передумовами для ухвалення керівництвом України відповідного рішення є: припинення сторонами вогню і досягнення перемир'я між ними, ухвалення Радою безпеки ООН резолюції про направлення сил з підтримання миру в регіон з чітким визначенням їхнього мандата і доцільності і можливості участі України в міжнародній операції з підтримання миру на території Лівану, виходячи з умов і контексту, які існуватимуть на момент ухвалення відповідної резолюції Ради безпеки ООН, наголошують в прес-службі МЗС.


Як відзначили в прес-службі, направлення миротворчого контингенту вимагає, відповідно до Закону України „Про участь України в міжнародних миротворчих операціях”, згоди Верховної Ради України.


Для направлення миротворчого персоналу така вимога не передбачена, рішення про це ухвалює Президент України.


В разі участі України у складі операції ООН з підтримання миру („голубі каски”), фінансування здійснюється за рахунок бюджету ООН. Направлення підрозділів у складі багатонаціональних сил під мандатом ООН (наприклад під командуванням НАТО або ЄС) фінансуватиметься повністю або переважно самими країнами - учасницями операції, у тому числі і Україною.


В тлумаченні Закону України про участь України в міжнародних миротворчих операціях сказано:


- миротворчий контингент означає військові підрозділи, оснащені відповідним озброєнням і військовою технікою, засобами підтримки і зв'язку, які направляються Україною для участі в міжнародних миротворчих операціях, у тому числі військові підрозділи Збройних Сил України, інших військових формувань, які входять до складу об'єднаних військових підрозділів, які створюються спільно з іншими державами для участі в міжнародних миротворчих операціях (спільні батальйони і тому подібне);
- миротворчий персонал означає: окремі військовослужбовці і працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та інших державних органів і цивільних установ України, які направляються Україною для участі в міжнародних миротворчих операціях і не входять до складу миротворчого контингенту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

469