Учасники спеціальних оперативно-тактичних навчань Міністерства з питань надзвичайних ситуаціях України, які цими днями проводяться в Керчі, врятували корабель, що тонув, ліквідували нафтову пляму і підривали Чорне море.


Про це повідомили в прес-службі Головного управління МНС України в АРК.


”Надійшов сигнал про надзвичайну ситуацію: в акваторії Керчі зазнав катастрофи корабель з пасажирами на борту. Люди покидають його на спеціальних надувних плотах, користуючись рятувальними костюмами. Рятувальний катер МНС підібрав людей і загасив пожежу, що почалася на судні”, - розказують в МНС про хід широкомасштабних навчань, повідомляє «УНІАН».


В перший день тактичних навчань рятувальники МНС ліквідували ще одну надзвичайну ситуацію - нафтову пляму в акваторії Керченського порту. ”Спеціальні бонові загорожі, якими охоплюють нафту, що розлилася, схожі на ланцюг тонких і довгих надувних матраців. Потім до плями підходить нафтозбірник, який всмоктує нафту з поверхні моря. Решту посипають сорбентом і збирають з поверхні, - повідомляє МНС. - Аварія була ліквідована. Екологи підтвердили, що загрози морю і узбережжю немає”.


Крім того під час навчань були врятовані ”люди, що тонуть” (яких грали самі рятувальники МНС) і ліквідований цілий боєзапас: міни і снаряди часів Великої Вітчизняної війни. ”Піротехніки МНС ухвалили рішення висаджувати їх прямо у воді, щоб не наражати на небезпеку жителів і гостей міста, що відпочивають на пляжі”, - розказали в кримському Главку МНС.


Заступник міністра МНС України Володимир Антонець, який стежить за ходом навчань, відзначив необхідність проведення подібних заходів. ”Дуже багато людей гине на воді, дуже багато різних НП трапляється, - повідомив Антонець. - Статистика стверджує, що це серйозна проблема. Тому ми проводимо ці навчання, щоб відпрацювати взаємодію різних підрозділів МНС. Їх багато: це і ті, які працюють під водою, на плавзасобах, на березі, в авіації”.


Як повідомлялося, 27-28 липня на ділянці акваторії Керченської протоки проходять спеціальні оперативно-тактичні навчання Міністерства з питань надзвичайних ситуацій на тему ”Забезпечення безпеки людей і організація оперативного реагування під час виникнення надзвичайних ситуацій на водних об'єктах України”.


За інформацією кримського Главку МНС, в навчаннях задіяні 180 осіб особового складу, 30 одиниць техніки і 12 плавзасобів із залученням авіації Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (Ніжин, Чернігівська область), плавзасобів і спеціальної техніки ДСВАРС і Спеціального морського загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (Керч), а також плавзасобів аварійно-рятувальних служб морського торгового порту і морського рибного порту Керчі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

411