1 серпня у Києві проходитиме презентація однієї з найпрестижніших хокейних нагород - Кубка Стенлі.
Легендарну нагороду в Україну привезе Антон Бабчук - уродженець Києва, а сьогодні - хокеїст «Кароліна Харрікейнз», американського клубу, який виграв головний приз Національної хокейної ліги у 2006 році, повідомили в компанії «Союз-Віктан»:
Бабчук 9 років займався хокеєм у Києві, а сьогодні у 22 роки успішно грає в НХЛ. За його ініціативою і завдяки підтримці хокейного клубу «Беркут» і компанії «Союз-Віктан» 1 серпня Кубок Стенлі представлять в рідному місті хокеїста, повідомляє «УНІАН».
О 13.00 відбудеться зустріч почесної нагороди в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Після чого Бабчук поїде в спортивний клуб «Авангард», в якому він засвоював ази хокею. Урочиста презентація Кубка Стенлі уболівальникам і широкій громадськості в «Авангарді» відбудеться о 15.00. Того ж дня о 18.00 в концерт-холі «Freedom» відбудеться прес-конференція з участю Бабчука.
Кубок Стенлі уже вдруге відвідує Україну. У 2004 році найвищу нагороду професійного хокею привозив до Києва український хокеїст Руслан Федотенко - володар Кубка, гравець НХЛ з клубу ”Тампа Бей Лайт”. Тепер, після найдовшого в історії НХЛ локауту 2005 року, його вперше завоював американський клуб «Кароліна Харрікейнз». За традицією кожний гравець команди-переможниці має право на одну добу привезти Кубок на свою батьківщину.
Увечері 1 серпня за ініціативою іншого українського хокеїста і теж гравця «Кароліни» Олега Твердовського Кубок вирушить до Омська.
Кубок Стенлі – найпрестижніша нагорода і найстаріший трофей, що вручається професійним спортсменам в Північній Америці. Він веде свою історію з 1892 року, коли сер Фредерік Артур, лорд Стенлі, пристрасний прихильник хокею, заснував приз для найкращої команди в канадському хокеї. У 1958 році відбулося друге народження призу, він поміняв свою форму і став називатися Кубок Стенлі. Сьогодні Кубок є величезною 20-кілограмовою срібною чашею. А його попередник зберігається в Канаді, в Залі хокейної слави. За традицією, Кубок Стенлі постійно переїздить з одного міста в інше. Для охорони Кубка з 1995 року до нього цілодобово був приставлений Патрік Планкетт. Коли трофей виставляється в залі хокейної слави, хранитель Кубка перебуває поряд. «Я бачив людей, - ділиться своїми враженнями Планкетт, - які плакали, побачивши Кубок, а інші ставали перед ним на коліна».
До Європи престижна нагорода вперше потрапила тільки в 1996 році, відтоді Кубок разом з переможцями регулярно «гостює» в європейських країнах.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом