Держсекретар США Кондоліза Райс назвала «домислами» повідомлення про підготовку наземного вторгнення ізраїльських військ до Лівану і заявила, що вірить твердженням Ізраїлю про те, що військової ескалації конфлікту не буде.
«Я не збираюся будувати припущення про те, що є просто домислами», - заявила Райс у п'ятницю на прес-конференції в держдепартаменті США, у відповідь на прохання прокоментувати повідомлення про концентрацію Ізраїлем військ і техніки на кордоні з Ліваном.
«Ізраїльтяни заявили, що у них немає бажання розширювати це конфлікт, і я вірю їхньому слову, що розширювати конфлікт вони не хочуть», - заявила глава зовнішньополітичного відомства США, передає «Newsru.com».
Тим часом президент Лівану Еміль Лахуд заявив, що ліванська армія готова виступити на захист країни у разі ізраїльського вторгнення. В інтерв'ю CNN в п'ятницю Лахуд сказав, що будучи головнокомандувачем збройними силами Лівану, він закликає армію підтримати «Хизбаллах» проти Ізраїлю.
«Без сумніву, армія битиметься проти ізраїльських сил, якщо Ізраїль спробує вторгнутися», - заявив президент. Наразі ліванська армія не бере участі в збройному конфлікті.
Ліванська армія, передає CNN, складається з 60 тис. погано озброєних солдат. Вони не зможуть протистояти озброєним силам Ізраїлю у відкритому бою. Проте, за словами Лахуда, ліванські солдати добре знають місцевість, давши зрозуміти, що вони можуть скористатися тактикою бойовиків «Хизбаллах» і почати партизанську війну.
Літаки і вертольоти ВВС Ізраїлю сьогодні з ранку відновили бомбардування Південного Лівану. Авіаудари наносяться по місту Набатія - основному оплоту угрупувань шиїтів «Хизбаллах» і «Амаль», бойовики яких б'ються з ізраїльськими військами. Артилерія веде безперервний обстріл сектора Аркуб-Хасбайя і долини Ель-Хиям.
За даними спостерігачів ООН, в цих районах менш ніж за добу розірвалося понад 2500 снарядів (120 і 155 мм діаметра). Прибережний, центральний і східний сектори прикордонної смуги перетворюються на «випалену землю». Ізраїльське військове командування наполегливо вимагає від населення переміститися за річку Літані, таким чином де-факто буде відновлена «буферна зона», яка існувала вподовж лівано-ізраїльського кордону в 1978-2000 роках.
Кількість біженців зростає і досягла, згідно з урядовими джерелами, 974 тис. людей.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом