В Сполучених Штатах знову спекотно. По всій країні - від західного до східного узбережжя - починаючи з вихідних, фіксують рекордно високу температуру. Місцева влада відкриває "охолоджувальні центри", направляє соціальних працівників на допомогу бездомним і просить людей економити енергію - електростанції працюють на межі своїх можливостей.

В деяких частинах штату Оклахома температура досягла відмітки 109 градусів за фаренгейтом (близько +42.8 градусів Цельсія). В каліфорнійському місті Реддінг стовпчик термометра наблизився до 110 градусів за фаренгейтом (більше +43 градусів Цельсія). В каліфорнійській Долині Смерті - одному з найспекотніших місць на землі - в понеділок була зареєстрована температура майже +52 градуси за Цельсієм, пише New York Times.

Висока температура вже привела до загибелі декількох чоловік. Трирічний хлопчик помер у суботу в Саус-Бенді (штат Індіана), після того, як його під час спеки залишили в замкнутому автомобілі. У Філадельфії від високої температури померла 60-річна жінка. В Арканзасі влада заявила про те, що від спеки померла ще одна людина, але не повідомили деталі, передає “Newsru.com”.

Каліфорнія в понеділок побила торішній рекорд з використовування електроенергії, витративши 46 561 мегават (минулого року витрата склала 45 431 мегавата). Губернатор Арнольд Шварценегер переконав мешканців якомога рідше використовувати електроенергію і розпорядився прийняти ряд заходів для скорочення витрати електрики на 25%. Влада інших штатів також просить людей зменшити витрачання електроенергії, особливо в період між 15:00 і 19:00.

Висока температура, скоріш за все, стала причиною зупинки в нью-йоркському метро потягу, що залишився без електрики. Через це багато мешканців передмість спізнилися на роботу на дві з половиною години. Один з чотирьох терміналів аеропорту "Ла-Гвардія" і частина другого залишилися на деякий час без електрики, коли висока температура привела до проблем з обладнанням. Деякі польоти довелося перевести на інші термінали.

Влада штату Іллінойс перетворила понад 130 офісних будівель в "охолоджувальні центри" - там можна сховатися від спеки і знайти воду і лід. Урядовці Детройта встановили кондиціонери в 11 бібліотеках міста і запросили публіку сховатися там. В Балтиморі мешканці рятуються від спеки, прийшовши на льодовий каток у місцевому спортивному центрі.

Міські відділи охорони здоров'я послали своїх працівників для допомоги бездомним і людям похилого віку, так само, як це робиться під час похододання. Соціальні працівники допоможуть їм уникнути обезводнення і знайти притулок від спеки.

Головне місто Америки знемагає від спеки, якої не бачили останні півстоліття: в понеділок у місті було зареєстровано 34 градуси Цельсія. Національний Гідрометцентр оголосив "теплову тривогу".

Влада закликала мешканців міста якомога рідше виходити на вулицю, вживати багато рідини, закривати штори і жалюзі своїх будинків, по можливості не включати газові плити і економити електроенергію.

Востаннє дуже спекотна погода в місті спостерігалася в далекому 1953 році, коли в Центральному парку стовпчик термометра досяг відмітки 38 градусів. За прогнозом погоди на найближчі декілька днів, до четверга підійдуть очікувані дощові хмари, і спека трохи спаде.

Федеральний уряд минулого тижня повідомив, що перша половина 2006 року була найтеплішою в Сполучених Штатах з 1895 року, коли в країні почали вести метеорологічні спостереження. Середня температура з січня по червень була на 3,4 градуси вище за середню температуру 20 століття.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

665