Архiв

Клоуни допомагають завагітніти

Клоуни допомагають завагітніти

Клоуни допомагають завагітніти. Так, допомагають жінкам, що зважилися на процедуру штучного запліднення. Таку дивну, на перший погляд, новину, почули учасники конференції Європейського товариства людської репродукції і ембріології в Празі.

Ізраїльські фахівці з медичного центру Ассафа Харофе розповіли, що, "на їхнє здивування", завдяки "клоунській терапії" відсоток пацієнток, що завагітніли, підвищився з 20% до 35%.

33 з 93 жінок, яких професійні клоуни після напруженої операції з запліднення розважали протягом 10-15 хвилин, успішно завагітніли. В аналогічній за складом групі, яку ніхто не веселив, вагітними стало лише 18 пацієнток, передає «Мембрана».

Про те, як у центрі практикується "медична клоунада" розповів доктор Шевак Фрідлер: "Клоун наближається до ліжка жінки і спочатку вступає з нею в контакт очі в очі, потім розмовляє. Він повинен примусити жінок посміхатися і сміятися. Клоуни використовують різні чарівні трюки і розказують деякі жарти".

Секрет успіху, за словами медиків, простий: після операції стрес має критичне значення, а клоуни знімають напругу. Залишається лише додати, що сам доктор Фрідлер захоплюється пантомімою, а серед його колег по центру є клоуни-любителі.