Економічних і соціальних проблем, пов'язаних з проведенням нових парламентських виборів, можна уникнути, об'єднавшись навколо коаліції, ініційованої Партією регіонів. Про це заявив народний депутат, член Партії регіонів Сергій Ківалов.
Як повідомили в прес-службі Ківалова, він звернув увагу на марність спроб політичних сил "оранжевого спектру" створити коаліцію: "Звучать заяви, грають амбіції, а реального результату не було і нема".
"Поточна ситуація в державі не залишає часу для політичних ігрищ. Країна послідовно рухається до економічного краху, створюються всі умови для соціального вибуху. З 1 липня на 85% підвищуються ціни на газ і, відповідно, комунальні послуги для населення. В 1,5 разу підвищуються залізничні тарифи на перевезення пасажирів. А відповідно підвищувати людям заробітну плату, пенсії, допомоги і стипендії ніхто не збирається. Різке підвищення цін на енергоносії, в першу чергу, ударить по вітчизняних сільгоспвиробниках, багато хто з них стане банкротами. А тисячі тонн іноземної сільгосппродукції, які без мит і обмежень рушать в країну із вступом України у Світову організацію торгівлі, взагалі залишать українське село не при ділі. І ніхто нічого не робить, неначе не існує цих проблем. Тільки в'їжджають без віз і громадського контролю на територію України озброєні іноземні солдати, та б'ють на Заході поклони наші можновладці", - наголосив парламентарій, повідомляє «ЛІГА».
"Так далі не може продовжуватися, - впевнений Ківалов. - В сьогоднішній ситуації, звичайних важелів управління недостатньо. Щоб зупинити кризу, що охопила країну, потрібні екстрені заходи, "шокова терапія". Для цього політичним силам-переможцям виборів потрібно взяти на себе відповідальність і, сформувавши коаліцію, спільними зусиллями відновити порядок і економічний баланс в державі. При цьому в жодному разі не можна допустити, щоб створення парламентської коаліції знову розділило наш народ на «Схід» і "Захід", на "своїх" і "чужих". За останній час ми всі змогли переконатися: ні до чого доброго це не веде".
"Парламентська коаліція широкого формату, ініційована Партією регіонів, - єдиний варіант, який не розділяє, а об'єднує нас, і дозволяє рухатися вперед. Народ втомився від коаліційних скандалів. Країні потрібен дієздатний парламент і суспільна злагода", - додав депутат, висловивши надію, що здоровий глузд восторжествує.
Раніше ForUm повідомляв, що Президент України Віктор Ющенко наполягає на необхідності поставити крапку у формуванні коаліції. Про це заявила прес-секретар Президента України Ірина Геращенко на брифінгу в Секретаріаті Президента.
Геращенко відзначила, що Президент України уважно стежить за розвитком ситуації по формуванню коаліції. Вона нагадала, що свою позицію стосовно цього процесу Президент виклав у своєму суботньому радіозверненні.
При цьому вона наголосила, що, на думку Президента, за затягування із створенням коаліції несуть відповідальність політики, чиї політичні сили пройшли до парламенту.
«Президент України переконаний, що сьогодні політичні сили, які пройшли до парламенту, повинні сісти за стіл переговорів для того, щоб дуже чітко обговорити ситуацію, що сформувалася в країні, і ситуацію із затягуванням по створенню коаліції», - підсумувала прес-секретар.
За її словами, Ющенко наголошує, що лідери політичних сил, які пройшли до парламенту, повинні негайно вибрати керівництво Верховної Ради, сформувати комітети і уряд. Крім того Президент закликає негайно відновити роботу Конституційного Суду.
