Партія регіонів не допустить розгляду у Верховній Раді законопроекту про допуск іноземних військ до України.

Про це повідомив член політради Партії регіонів Євгенії Кушнарьов сьогодні на прес-конференції в Києві.

Кушнарьов сказав, що така позиція має як юридичні, так і політичні підстави. З юридичної сторони, на його думку, це питання не може бути розглянуто, оскільки ще не вибрано голову Верховної Ради і не сформовано парламентські комітети.

За словами Кушнарьова, без цих органів розгляд будь-якого питання є неможливим.

Щодо політичних причин Кушнарьов сказав, що спочатку правоохоронні органи і парламент повинні дати оцінку порушенням Конституції і законів України, які відбулися в Криму внаслідок прибуття військово-транспортного корабля США, передає «УНІАН».

Він заявив, що результати соцопитувань показують, що більшість громадян України виступає проти вступу України до НАТО. Він також відзначив, що парламентська фракція Партії регіонів ініціюватиме прийняття окремого закону про позаблоковий статус України, а також закону про участь України у військово-політичних організаціях.

При цьому Кушнарьов виразив упевненість, що ці документи будуть підтримані парламентом, оскільки позицію Партії регіонів у цьому питанні також розділяють Соціалістична партія і Комуністична партія.

27 травня до Феодосії прибуло транспортне судно США «Едвантедж», з якого було вивантажено інженерну техніку і будівельні матеріали для вдосконалення учбово-тренувальної бази Старокримського полігону Військово-морських Сил України. В Міністерстві оборони України пояснили, що судно «Едвантедж» - це передовий загін, який готує планові навчання «Сі Бриз-2006», і цей захід було заплановано ще минулого року - про нього повинна знати місцева влада і керівництво порту.

Місцеві мешканці й активісти ряду партій блокують порт у Феодосії. При цьому деякі партії заявили про незаконність присутності іноземних військ на території України, оскільки парламент не дав згоди на проведення міжнародних військових навчань на території України.

Президент України Віктор Ющенко підписав указ, за яким набуло чинності рішення Ради національної безпеки і оборони України про продовження підготовки до навчань "Сі Бриз, - 2006" і "Тугий вузол - 2006". Крім того, глава держави направив законопроект до Верховної Ради для позачергового розгляду про допуск іноземних військ на територію України в рамках навчань.

Самі навчання раніше були заплановані на 14 червня, розгляд законопроекту – на 7 червня.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

401