Національне агентство з питань забезпечення ефективного використовування енергетичних ресурсів (НАЕР) ініціює створення позабюджетного Фонду енергозбереження для надання фінансової підтримки модернізації потужностей енергоємних підприємств.

Про це сьогодні на прес-конференції в Києві повідомив перший заступник начальника Державної інспекції з енергозбереження, головний державний інспектор Олександр Венедиктов.

«Ініціатором створення Фонду виступає агентство (НАЕР – ред.). Поки це питання у стадії опрацювання пропозицій. Рішення ухвалюватиметься на рівні уряду», – сказав Венедиктов, передає «УНІАН».

За його словами, передбачається, що джерелами наповнення Фонду можуть стати добровільні відрахування інвесторів у рамках інвестиційних програм, а також відрахування з місцевих бюджетів. Крім того, у Фонді планується акумулювати кошти від економічних санкцій, вживаних до підприємств Державною інспекцією з енергозбереження за перевитрати енергоресурсів (підвищена оплата). При цьому Венедиктов підкреслив, що щорічні такі надходження до Фонду можуть складати близько 12 млн. грн.

Венедиктов не уточнив, яка державна організація може виступити розпорядником коштів, що акумулюються у Фонді, вказавши тільки, що Фонд повинен бути підконтрольний НАЕР. На його думку, визначення об'єктів фінансування і розподіл коштів повинне здійснюватися як наглядовою радою, так і виконавським органом Фонду. При цьому головним критерієм у визначенні напряму коштів повинна виступати оцінка ефективності програм модернізації.

Кабінет Міністрів України постановою №412 від 3 квітня п. р. створив Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використовування енергетичних ресурсів (НАЕР).

Згідно з документом, НАЕР є правонаступником ліквідованого Державного комітету із енергозбереження в частині наданих йому повноважень у сфері енергозбереження.

Згідно з затвердженим положенням про НАЕР, відомство є спеціально уповноваженим центральним органом виконавської влади з питань забезпечення реалізації державної політики у сфері ефективного використовування енергетичних ресурсів і енергозбереження при Кабміні. НАЕР, в рамках своїх повноважень, організовує виконання актів законодавства і здійснює контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, які відносяться до його компетенції, розробляє пропозиції щодо удосконалення законодавства і в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України.

Рішення Агентства, прийняті в рамках його повноважень, є обов'язковими для виконання органами виконавської влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями і громадянами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1132