Найдовша річка в Китаї, Янцзи, поволі вмирає через забруднення, що загрожує проблемами з питною водою 186 містам, які знаходяться на її березі.
Китайські екологи говорять, що зростання забруднення може "вбити" річку протягом п'яти років. Промислові відходи і нечистоти, сільськогосподарські забруднення, а також судноплавство приводять до погіршення стану річки.
Янцзи, третя по довжині річка в світі після Нілу й Амазонки, бере початок у центральній частині нагір'я Тибету і протікає через 186 міст, у тому числі великих, перш ніж впадає в море біля Шанхаю.
При цьому в Янцзи потрапляють більше 40% рідких відходів країни, 80% з яких не піддаються очищенню, говорить Люй Цзяньцзян з університету East China Normal University, передає “Newsru.com”.
Зараз Китай стоїть перед серйозною кризою - 300 млн. чоловік не мають доступу до питної води і влада витрачає значні кошти на очищення головних водних артерій - Хуанхе і Янцзи.
Але, незважаючи на заклопотаність долею міст на берегах річки, в Китаї існують амбітні плани перенаправити води з південних річок на посушливу північ. Дані плани зачіпають як Хуанхе, так і Янцзи.
Проте екологи говорять, що якщо місцева влада і підприємства не почнуть серйозно скорочувати рівень забруднення, то велика частина води, яку пустять на північ, буде непридатна для пиття.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом