Міністерство закордонних справ України вважає глибоко аморальними неправдиві повідомлення, які поширює очільник угорського МЗС Петер Сійярто.

Про це йдеться у коментарі речника міністерства Олега Ніколенка на запит Європейської правди через заяви, які пролунали від Сійярто у вівторок.

Як повідомлялося, Сійярто звинуватив опозицію у занадто сильній лояльності до України через підтримку лідером опозиції акції пам’яті жертв бомбардування Маріуполя, а також заявив, що опозиція нібито вже проводить переговори з Україною про свої дії у разі можливої перемоги на виборах 3 квітня.

Ніколенко спростував припущення міністра. «Категорично відкидаємо спроби міністра закордонних справ Петера Сійярто втягнути Україну у внутрішньополітичну боротьбу в Угорщині… Ми не втручалися і не будемо втручатися у внутрішні справи Угорщини. Оцінку діям угорських політиків зрештою дадуть угорський народ та історія», - заявив він.

Офіційний представник МЗС України також вважає, що уряду Угорщини за чинних подій на континенті варто зупинити спроби сподобатися Путіну і переглянути угорську політику з ненадання Україні оборонної підтримки.

«Закликаємо керівництво Угорщини залишити в минулому стрімке зближення з Росією та усвідомити очевидний факт: без миру та безпеки в Україні не буде миру та безпеки в Угорщині. Відмова прем’єр-міністра Орбана надавати повну підтримку Україні сьогодні – це не запобігання втягуванню Угорщини у війну, а навпаки – запрошення Росії до подальшої агресії вглиб Європи», - акцентує Ніколенко.

Він також підкреслив, що вважає аморальним спекулювання на горі українців у рамках передвиборчої кампанії.

«Розраховуємо, що Будапешт сприятиме єдності в ЄС та НАТО задля припинення війни РФ проти України. Росія не має отримувати більше простору для продовження її звірств проти українського народу та руйнування європейської безпеки», - додав Олег Ніколенко.

Як повідомлялося, у вівторок очільник МЗС Угорщини звинуватив опозицію через її співчуття Україні після бомбардування Маріуполя.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

195