Колишні військовополонені з "Асоціації тих, хто вижив у японських концтаборах" критикують міністра закордонних справ Японії Таро Асо за використовування рабської праці під час другої Світової війни.
За повідомленням Асоціації, на вугільних шахтах острова Кюсю, що належали сімейству Асо, працювало близько 12 тисяч корейців і 101 британський військовополонений, які утримувалися в жахливих умовах. Робочий день під землею становив 15 годин, вихідних не було. Звичайними явищами було безпричинне биття з боку охоронців. Багато робітників помирало з голоду. В 1945 році центральний японський уряд наказав знищити всю документацію про табори, але декілька ентузіастів-істориків зібрали інформацію, що залишилася, з місцевих архівів на Кюсю.
В проміжку між 1973 і 1979 роками, перед тим, як зайнятися політикою, нинішній глава японського зовнішньополітичного відомства очолював комерційну "Групу Асо", що займалася в основному виробництвом цементу, примножуючи свій чималий стан, передає РІА «Новини».
За весь післявоєнний час Таро Асо жодного разу не визнав факту використовування рабської праці на підприємствах, що належали його сім'ї, і не вибачився, не говорячи вже про виплату компенсацій, перед тими, хто вижив у концтаборах і перед їхніми нащадками.
"Поведінка безсоромна, але типово японська для токійських політиків, починаючи з прем'єр-міністра Дзюнеітіро Коїдзумі, - заявив в інтерв'ю газеті «Обсервер» голова Асоціації Артур Тітерінгтон. - Вони відмовляються визнавати очевидні факти". За його словами, Асоціація з 1946 року добивається від японської влади принаймні офіційних вибачень, але безрезультатно.
Таро Асо заявив про намір балотуватися на пост наступного прем'єр-міністра Японії у вересні нинішнього року, проте, як показують опитування громадської думки, рівень його підтримки населенням стабільно не перевищує 1%.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом