Керівники делегації Сербії на переговорах про подальший статус Косового президент республіки Борис Тадіч і прем'єр-міністр Воїслав Коштуніца у четвер направили міністрам закордонних справ держав, що входять в Контактну групу по Косовому, свої пропозиції з питання організації переговорів.

До складу Контактної групи входять представники США, ФРН, Росії, Італії, Франції і Великобританії. Документ направлено також спеціальному представнику ООН на переговорах Марті Ахтісаарі.

Згідно з пропозицією керівників Сербії, діалог між Белградом і Пріштіною далі слід вести в чотирьох робочих секціях. Робота секцій повинна бути присвячена чотирьом групам питань: розроблення нової конституції Косового, забезпечення безпеки для сербського населення, економічні і фінансові проблеми, децентралізація краю. Тадіч і Коштуніца висловили переконання, що така організація роботи делегацій швидше приведе сторони "до розумного взаємоприйнятного розв’язання проблеми майбутнього статусу Косового".

В рамках обговорення конституції Косового слід розробити принципи політичного устрою краю, сформулювати гарантії індивідуальних прав жителів і гарантії прав етнічних співтовариств.

На секції, присвяченій загальним принципам безпеки, необхідно обговорити питання демілітаризації краю, терміни, умови і структуру присутності в Косовому міжнародних миротворчих сил, повідомляє РІА «Новини».

Серед економічних і фінансових питань слід розглянути проблеми власності, розділення зовнішнього боргу Сербії і налагодження економічних зв'язків.

І робота останньої секції, на думку Тадіча і Коштуніци, повинна бути присвячена децентралізації влади в Косовому.

Найважливіша частина політичної платформи Белграда на переговорах за статусом Косового буде опублікована в найближчі вісім-дев'ять днів, повідомили на прес-конференції в п'ятницю в Белграді члени делегації Сербії Слободан Самарджич і Леон Коен.

Крім того, як повідомили радники керівників Сербії, Белград виступає за прямі переговори, в яких представники міжнародного співтовариства "більшою мірою грали б роль посередників, і меншою - арбітрів".

Переговори між Белградом і Пріштіною про майбутній статус Косового проходять у Відні за посередництвом спеціального представника Генерального секретаря ООН Мартті Ахтісаарі. Дотепер пройшли чотири раунди переговорів. Перший раунд відбувся 20 лютого.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

529