У Японії підтверджено 26 випадок захворювання губчастим енцефалопатитом ("коров'ячим сказом") п'ятирічної корови Хольштейновської породи на одній з ферм північного острова Хоккайдо.

Як повідомила в суботу представник міністерства охорони здоров'я Акіко Судзуки (Akiko Suzuki), м'ясо всіх тварин цієї породи після забою перевіряється на наявність вірусу хвороби.

" Все м'ясо і внутрішні органи цієї корови знищено і немає щонайменшої небезпеки попадання зараженого м'яса на ринок", - запевнила вона.

Черговий випадок захворювання "коров'ячим сказом" був підтверджений безпосередньо перед тим, як наступного тижня японські і американські представники мали розпочати переговори про відновлення імпорту американської яловичини, передає РІА «Новини».

В грудні минулого року Японія дозволила ввозити м'ясо тварин до 20-місячного віку, які, як вважається, не схильні до захворюванню губчастим енцефалопатитом, за умови видалення з нього всіх кісток спинного хребта. Минулої неділі Канада підтвердила п'ятий випадок захворювання тварини "коров'ячим сказом" у Британській Колумбії.

У грудні 2003 року Японія наклала ембарго на ввезення американської яловичини після виявлення губчастого енцефалопатиту в однієї з корів на фермі в штаті Вашингтон. Відтоді кожна тварина в Японії перед забоєм перевіряється на наявність цього вірусу, цього ж вимагають від американської сторони.

Рішення про відновлення імпорту американської яловичини ухвалене 12 грудня минулого року, проте знову відмінене 20 січня після виявлення в привезеній партії кісток. Переговори про відновлення імпорту тривають.

До введення ембарго Японія була основним споживачем американської яловичини, ввозивши її щорічно на загальну суму близько $1 мільярда 400 мільйонів. Губчастий енцефалопатит може передаватися людям. З початку 1990-х років від цієї хвороби померло понад 150 осіб, в основному у Великобританії.

ф

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

710