Всупереч очікуванням і прогнозам, пов'язаним з IV Конференцією глав держав і урядів «Латинська Америка - Європейський союз», що проходить у Відні, розбіжності між латиноамериканськими країнами не тільки не були залагоджені, а навпаки ще більш загострилися.
Мексиканська преса, коментуючи промову президента країни Вісенте Фокса з трибуни саміту, виділяє його критичні висловлювання про популізм.
"Залишається тільки шкодувати через брак конкретних і рішучих кроків, направлених на інтеграцію континенту. Саме в інтеграції криється запорука щасливого майбутнього держав і народів Латинської Америки. Одним з головних чинників, що стоять на шляху цього процесу, є популізм окремих лідерів регіону, який заважає розвитку, перешкоджає вирішенню найгостріших проблем, що нагромадилися в Латинській Америці", - сказав президент Фоксез, не згадуючи конкретних імен, повідомляє РІА «Новини».
Негайно прозвучала відповідь президента Венесуели Уго Чавеса, який, так само не називаючи імен, у властивій йому різкій манері виклав власну точку зору.
"Ті, хто називає нас популістами, як правило захищають неолібералізм і імперіалістичну політику. В більшості своїй вони не більше ніж шавки імперії", - сказав Уго Чавес в інтерв'ю одній з австрійських газет.
Зважаючи на вже існуюче напруження у відносинах між Мексикою і Венесуелою, викликане різкою розбіжністю позицій з приводу створення на континенті зони вільної торгівлі за участю США, цей новий "обмін люб'язностями", на думку аналітиків, здатний привести до ще більшого загострення двосторонніх відносин.
В останні місяці в Латинській Америці намітилися два полюси думок щодо подальшого шляху розвитку континенту. Група країн, в якій лідирують Куба, Венесуела і Болівія, і до якої приєднуються Бразилія і Аргентина, вибудовує систему латиноамериканської інтеграції, направлену на захист континентального ринку від економічного впливу США. Друга група, що включає Мексику, держави Центральної Америки і деякі країни Південної Америки, виступає за запропоновану Вашингтоном схему створення зони вільної торгівлі і вільного ринку в Західній півкулі.
Це ідеологічне протистояння не може не позначитися на характері і тематиці дискусій Віденського саміту. І, як майже одностайно вважає преса регіону, найголовнішим результатом цієї конференції у верхах, в якій беруть участь 58 лідерів латиноамериканських і європейських держав, стане рішення про те, яку з двох груп підтримає Європа.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом