Президент України Віктор Ющенко звернувся до Федерального Канцлера Республіки Австрія Вольфганга Шюсселя з проханням сприяти вирішенню проблеми, що виникла навколо експорту українських безшовних труб у Європейський Союз.

Про це сьогодні на брифінгу в Секретаріаті Президента України повідомила прес-секретар Президента Ірина Геращенко.

«Президент України звернувся до Федерального Канцлера Австрійської Республіки пана Шюсселя щодо ситуації, яка склалася навколо поставок української трубної продукції в ЄС, з проханням розглянути ці проблеми», - сказала Геращенко.

За її словами, Ющенко звертає увагу на те, що Україна отримала від ЄС статус країни з ринковою економікою, і що введення обмежувальних заходів не «цілком відповідає духу цієї угоди», передає «УНІАН».

Геращенко також відзначила, що Президент сподівається, що нинішнє австрійське головування в ЄС належним чином врахує наведені українською стороною аргументи і сприятиме ухваленню Європейською комісією об'єктивного і неупередженого рішення, яке допоможе українським виробникам труб вирішити ситуацію, що склалася з експортом їх продукції в країни ЄС.

Єврокомісія в 2003 році почала розслідування з приводу імпорту безшовних труб з України і Росії, проте в квітні 2004 року припинила його.

На початку березня 2005 року вона оголосила про початок спеціального розслідування щодо імпорту безшовних труб з України, Росії, Румунії і Хорватії.

У березні 2006 року Єврокомісія повідомила про намір ввести обмежувальні заходи відносно поставок безшовних труб з України, зокрема, для ЗАТ «ПТіСТ» - 28,2%, ЗАТ «Нікопольський завод безшовних труб «Ніко Тьюб» і ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод» - 27% (всі - Дніпропетровська обл.).

У ЄС поставляється 11,2-11,5% виготовлених в Україні безшовних труб, при цьому в 2002 році на європейський ринок (ЄС-25) поставлено 129 тис. тонн, в 2004 р. - 83,9 тис. тонн, в 2005 році - близько 90 тис. тонн.

Українські виробники провели розрахунки за методикою Єврокомісії і прийшли до висновку, що мито на українські труби може становити не більше 10%. Під час переговорів українська сторона продемонструвала чесність і прозорість відносин, надавши Єврокомісії всю інформацію щодо собівартості продукції і розрахунків ціни. Більше того, українські трубники висловили готовність прийняти для себе обмеження мінімальної ціни. У відповідь на це Єврокомісія погодилася знизити мито з 27 до 25%, що, на думку вітчизняних виробників, не вирішує проблеми доступу українських труб на європейський ринок.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

268