Сьогодні на прес-конференції міністр юстиції Сергій Головатий розказав про те, чим відрізняються святкові і неробочі дні, релігійні і державні свята. Про це повідомляє кореспондент ForUm‘у.
Прес-конференцію Головатий почав із зауваження, що йому уже вдруге доводиться спростовувати інформацію, що її подають ЗМІ. Йдеться про те, що повідомлення, що з’явилися вчора в ряді інтернет-видань, суперечать інформації, розміщеній на офіційному сайті Мін’юсту.
Головатий наголосив, що Мін’юст уже два роки працює над законопроектами, мета яких – законодавчо зробити те, чого в Україні немає протягом всіх років її незалежності. Йдеться про інститут державних свят.
«Ми працюємо над поняттям «державне свято» - свято нації, яке асоціюється з вагомою для неї подією», - сказав міністр. Він також нагадав про те, що в статті 73 КЗППу говориться про наявність в Україні святкових і неробочих днів.
«Наша мета - законодавчо закріпити в Україні і надати чіткий статус державним святам, незалежно від того, робочі це дні або вихідні. При цьому святкування обов'язково повинно проходити за участю перших осіб держави, народних депутатів, із застосуванням державного гімну, прапора та інших елементів державності», - зазначив міністр юстиції.
Раніше ForUm з посиланням на «УНІАН» передавав, що Міністерство юстиції України пропонує виключити з переліку державних свят Новий рік, Паску, Різдво, Трійцю, а також День Солідарності трудящих. Про це сказано в проекті закону „Про державні свята України", розміщеному на офіційному сайті Міністерства юстиції. Як наголошується в пояснювальний записці, проект закону розроблений на виконання Плану роботи Кабінету Міністрів України на 2004 рік, затвердженого урядовою постановою „Про підсумки соціально-економічного розвитку України у 2003 році і хід виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України". Пояснювальна записка датована квітнем 2006 року і підписана міністром юстиції Сергієм Головатим.
Проект закону пропонує встановити такі державні свята в Україні:
22 січня - День Соборності України;
9 березня - Шевченківський день;
9 травня - День Перемоги у Другій світовій війні;
15 травня - День Матері;
28 червня - День Конституції України;
16 липня - День проголошення державного суверенітету України;
24 серпня - День Незалежності України;
1 грудня - День національної єдності.
Як наголошується в проекті, „державними святами України є ті, які встановлені цим законом і які, враховуючи їхнє надзвичайно важливе місце в розвитку українського суспільства і держави, завдяки особливому значенню, стали національними цінностями”.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом