НАТО сподівається, що новий уряд України продовжить курс країни на євроатлантичну інтеграцію.
Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні на засіданні Асамблеї Ліги Україна-НАТО заявив директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре.
«Ми чекаємо, що новий уряд продовжуватиме ті пріоритети, які сьогодні існують», - відзначив Дюре. Він відзначив, що НАТО і Україна є стратегічними партнерами і постійно розширюють співпрацю.
За словами Дюре, Альянс продовжить допомагати в проведенні реформ в Україні. Він також відзначив, що процес інформування громадян України про переваги в НАТО продовжиться, передає «УНІАН».
Як раніше повідомляв ForUm, Міністр оборони України Анатолій Гриценко заявляє, що військові України не будуть тим чинником, який гальмує вступ до НАТО. Він відзначає, що «військові свою задачу виконають, була б політична згода». Про це глава українського оборонного відомства сказав журналістам після церемонії нагородження народних депутатів ВР України IV скликання, які внесли вагомий внесок у розвиток ЗС України.
Гриценко підкреслив, що інші чинники вступу до НАТО - загальнодержавні і пов'язані з економічними стандартами, з судовою системою.
Міністр оборони впевнений, що той проект Плану дій, який військові відпрацювали і узгодили з НАТО, є хорошою базою. Гриценко підкреслив: «Треба також розуміти, що жодна з країн, яка недавно приєдналася до НАТО, повністю не задовольняє критеріїв щодо членства за технічними й іншими показниками. Польщі, Угорщині і іншим країнам пред'явлені вимоги перехідного періоду».
«2008 рік - час, коли ми будемо готові, з військової точки зору, переконати партнерів по альянсу, що Україна не буде просто споживачем безпеки, а навпаки, контрибутором безпеки в рамках НАТО» - відзначив глава оборонного відомства.
Нагадаємо, напередодні Державний секретар США Кондоліза Райс заявляла, що «США мають намір забезпечити вступ України до НАТО до завершення президентського терміну Джорджа Буша на початку 2009 року». Райс говоритиме про приєднання України до «плану дій щодо членства в НАТО» ще до саміту НАТО в листопаді цього року в Ризі. Цей етап може бути останнім перед вступом України до альянсу.
Указ Президента «Про Цільовий план Україна - НАТО на 2006 рік в рамках Плану дій Україна – НАТО» був підписаний 7 квітня 2006 року. Цим Планом на 2006 рік передбачено ряд заходів у сфері економіки і внутрішньої політики держави, направлених на подальшу інтенсифікацію співпраці України з НАТО.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом