Непал, де протягом трьох тижнів тривали акції протесту проти авторитарного правління короля Гьянендри, був дуже близький до перевороту і кровопролиття, заявив у четвер посол США в Катманду Джеймс Моріарті на зустрічі з групою журналістів.
На його думку, після тимчасового вирішення ситуації найбільше програли маоісти. Вони були близькі до успіху і мали шанс повалити монархію насильницьким шляхом.
"Можливо, ви могли отримати потоки крові на вулицях (Катманду)", - сказав Моріарті агентству NepalNews.
Американський дипломат повідомив, що представник держдепартаменту США Річард Баучер має намір 2 травня прибути до Непалу, щоб на місці оцінити ситуацію і обговорити можливу підтримку нового уряду з боку Вашингтона, передає РІА «Новини».
"Найбільше питання зараз - наміри маоістів...Вони не повинні бути включені до складу уряду до тих пір, поки не складуть зброї", - заявив посол США.
При цьому Моріарті додав, що особисто він не впевнений у прагненні маоістів відмовитися від озброєної боротьби.
Він також дав зрозуміти, що Вашингтон бачить Непал конституційною монархією, де король володіє представницькими функціями, а не республікою. На думку Моріарті, монархія з обмеженими повноваженнями є "об'єднуючим чинником".
В Непалі з 6 квітня почалися масові протести після заклику опозиційного "Семипартійного альянсу" під гаслами відновлення демократії. Під натиском опозиції Гьянендра погодився на вимоги прихильників демократичних реформ і оголосив про відновлення роботи парламенту, який був ним розпущений у 2002 році
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом