Турецькі націоналістичні організації, об'єднані в "Платформу національних сил", вимагають від президента і прем'єра країни заборонити діяльність Константинопольської патріархії і вигнати її главу Варфоломея Першого до Греції.

В іншому випадку вони загрожують зверненням в судові органи влади, у тому числі в Державну раду, яка є вищою касаційною інстанцією Туреччини, заявив в п'ятницю офіційний представник "Платформи", керівник Фонду Святого Миколая Муаммер Карабулут (Muammer Karabulut).

"Ми передали в адміністрацію президента і апарат уряду Туреччині документи, що підтверджують збір трьох мільйонів підписів в рамках кампанії з вимогою заборонити діяльність в країні Константинопольської патріархії. Ми також надали документи, з яких видно, що патріархія не володіє легальним статусом, а Варфоломей перебуває в країні на правах "гостя", - зазначив співрозмовник агентства, повідомляє РІА «Новини».

"Якщо влада Туреччини у встановлені чинним законодавством терміни (60 днів з часу звернення) не зробить належних дій, в Держраді Туреччини буде почато процес з вимогою перенести Константинопольську патріархію до Греції або в інше місце, яке вона вибере", - сказав Карабулут.

"Ми впевнені в своїй перемозі, і на нашому боці Конституція Туреччини", - наголосив співрозмовник.

"Ми почали правовий процес вигнання з країни Константинопольського патріарха. Якщо Основний закон держави не буде порушено, то йому доведеться залишити Туреччину", - зауважив керівник Фонду Св. Миколая.

Кампанія із дискредитації Константинопольської патріархії і вигнання з Туреччини Патріарха Варфоломея проводиться з 28 жовтня минулого року. В ній, за словами співбесідника агентства, беруть участь представники кількох сотень громадських організацій, профспілок і політичних партій.

Ініціатори кампанії звинувачують Варфоломея в протиправній діяльності. "Патріархія сьогодні є не релігійним інститутом, а політичною організацію і становить загрозу Туреччині", - сказав Карабулут.

"За турецьким законодавством Константинопольський патріарх є лідером нечисленної грецької громади, і його роль обмежена релігійним представництвом громадян греко-православного походження, які проживають в Стамбулі", - наголосив співрозмовник.

Екуменічна активність Константинопольського патріарха останніми роками неодноразово ставала предметом серйозних суперечок в політичних колах Туреччини з питання статусу патріархії. Офіційні турецькі особи не раз давали зрозуміти, що не допустять її перетворення на другий Ватикан.

В Європейському союзі, куди Туреччина прагне вступити повноправним членом, а також в США постійно критикують її за порушення релігійних свобод і прав релігійних меншостей.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

328